fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vojenské neúspechy Ruska na Ukrajine by mohli otriasť mocou prezidenta Bieloruska, hovorí Cichanovská

Podľa líderky bieloruskej opozície Sviatlany Cichanovskej Kremeľ po prehratej vojne nebude môcť podporovať bieloruského diktátora.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.10.2022 (Webnoviny.sk) – Líderka bieloruskej opozície Sviatlana Cichanovská je presvedčená, že ruské vojenské neúspechy na Ukrajine by mohli otriasť mocou prezidenta Bieloruska Alexandra Lukašenka.

Cichanovská na bezpečnostnej konferencii vo Varšave v stredu povedala, že sa zdá, že Rusko je blízko porážke v tejto vojne. Ak Rusko prehrá, nebude podľa jej slov už schopné podporovať bieloruského diktátora.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Cichanovská emigrovala do Litvy po tom, ako Lukašenko, ktorý je spojencom Ruska, v auguste 2020 vyhlásil, že zvíťazil vo voľbách hlavy štátu. Výsledky volieb boli podľa Západu sfalšované. Mnohí pozorovatelia si myslia, že v bieloruských prezidentských voľbách vyhrala Cichanovská.

Na Varšavskom bezpečnostnom fóre líderka bieloruskej opozície ďalej uviedla, že stovky dobrovoľníkov z Bieloruska podporovali Ukrajincov pri ich nedávnom oslobodzovaní ukrajinského územia a pätnásti z nich v bojoch padli.

Viac k témam: Dobrovoľníci, Prezidentské voľby v Bielorusku, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojenské neúspechy Ruska na Ukrajine by mohli otriasť mocou prezidenta Bieloruska, hovorí Cichanovská © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Vydávanie víz pre ruských občanov bude prísnejšie, dohodli sa členské štáty Únie, úplný zákaz neprešiel
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií