fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vyšetrovacia misia OSN chce preskúmať útok na väznicu v Olenivke, jej členovia budú aj z Islandu či Nigeru

Júlový útok na Olenivku v Doneckej oblasti na juhu Ukrajiny si vyžiadal životy najmenej 50 zajatcov.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.8.2022 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovacia misia Organizácie Spojených národov (OSN) je pripravená preskúmať útok na väznicu v Olenivke. Zatiaľ sa však nikam nevydá. Napriek tomu, že Rusko aj Ukrajina žiadajú nezávislé vyšetrovanie, OSN si myslí, že situácia okolo väzenia nie je bezpečná na prístup bez riadnych záruk.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hovorca OSN Stéphane Dujarric v pondelok oznámil, že členmi misie budú okrem vyslúženého policajného generálporučíka z Brazílie aj diplomat z Islandu a policajný predstaviteľ z Nigeru. Informuje o tom televízia CNN, ktorá pripomína, že misia bude zisťovať fakty a podá správu generálnemu tajomníkovi OSN.

Júlový útok na Olenivku v Doneckej oblasti na juhu Ukrajiny si vyžiadal životy najmenej 50 zajatcov. Ukrajina a Rusko sa z útoku navzájom obviňujú.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyšetrovacia misia OSN chce preskúmať útok na väznicu v Olenivke, jej členovia budú aj z Islandu či Nigeru © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií