fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Z parku zmizlo bábätko aj s kočíkom. Polícia pri hľadaní nasadila vrtuľník aj člny

Český policajti pátrajú po štvormesačnom Tadeášovi, ktorý v piatok zmizol aj s kočíkom v Mělnicku. Matka nahlásila, že na chvíľu zaspala a keď sa zobudila, dieťa bolo preč. Podľa rodiny sa ale o chlapčeka dlhodobo nestarala a bola závislá na drogách.

Máte tip? napíšte nám mailom

O matku malého Tadeáška sa podľa príbuzných, ktorá prehovorila pre portál idnes.cz , už skôr zaujímali sociálni pracovníci a tiež polícia. O chlapčeka sa vraj nestarala. ,,Stávalo sa, že jej ľudia stretávali opitú s kočiarom, všímali si to často,“ opísala príbuzná.

Jej otec mal pritom mladej mamičke ponúknuť, že jej prenechá byt v Neratoviciach, kde dovtedy bývali spolu. Dievča ale namiesto toho mala sama chlapčeka odniesť na sociálny odbor. ,,Robili jej testy na drogy a preukázali jej v krvi pervitín. Vtedy bol Tadeáš týždeň u nás, starali sme sa o neho,” doplnila príbuzná.

Úradníkom vraj povedala, že si požiadala o miesto v azylovom dome. Namiesto toho ale mala prespávať po kamarátoch v Mělnicku. Chlapček podľa rodiny v podstate vyrastal v kočíku, ktorý mal dievčaťu kúpiť jej otec. ,,On sa ešte sám ani nepretočí na brucho. Je to hrozne dobý chlapček,” uviedla príbuzná.

Zmizol aj s kočíkom

Tadeáško v piatok zmizol práve aj s kočíkom značky Bebbeto Luca. Má sivú farbu, hnedú koženú rukoväť a čierny podvozok. Chlapec má modré oči a blonďavé vlasy. Na sebe mal modré tričko s krátkym rukávom a teplé zelené dupačky na ramienka.

Prečítajte si tiež:
Nebezpečné potraviny, ktoré môžu spôsobiť smrť

Podľa príbuzných nemohol Tadeáša vziať ani jeho otec, ktorým bol podľa rodiny muž žijúci už roky na ulici. ,,Je to skôr taký tulák, zdržiava niekde u kamarátov v Labe,” vysvetlila žena. V chlapcovom rodnom liste ale podľa nej žiadne meno v kolónke “otec” uvedené nie je.

Zmiznutie chlapčeka

Zmiznutie chlapčeka nahlásila matka na polícii v piatok podvečer. Vraj na chvíľu zaspala v zámockom parku v Hořín, a keď sa prebudila, dieťa bolo preč aj s kočíkom. Policajti prehľadali celý park, spolu s hasičmi ale Tadeáša nenašli.

Do akcie sa zapojili aj vrtuľník a čln, ktorý brázdil rieku. Pátranie potom prerušila tma a policajti sa na miesto vrátili znovu ráno. Medzitým rozoslali fotku chlapčeka v rámci pátracieho režimu dieťa v ohrození.

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj nova

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií