fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zajtra bude +20 °C, Potom ledva +5 °C

Po dnešnom veľmi teplom dni nás čaká ešte jeden teplý deň. Zajtrajším dňom však teplé počasie skončí a to sa vráti až po niekoľkodňovej pauze.

Máte tip? napíšte nám mailom

Zažívame veľmi teplé počasie s nadpriemerne vysokými hodnotami, ktoré sú v porovnaní s normálom aj o 10 °C vyššie ako je bežné.

Dnešné maximálne teploty sa predovšetkým na západe Slovenska šplhali až cez hranicu +20 °C. Najteplejšie bolo v Hurbanove, kde sa teplota dostala až na +21,3 °C.

Veľmi teplé počasie nás čaká aj počas piatka, kedy môžu teploty opäť prekonávať hranicu +20 °C. Potom sa však počasie výrazne zlomí.

Cez naše územie totiž v priebehu soboty začne postupovať studený front, ktorý od severu začne prinášať zrážky. Tie budú na viacerých miestach kvapalné. Postupne, ako začnú zrážky od severu ustávať, tak začnú prechádzať do tuhého skupenstva.

Za studeným frontom sa začnú teploty doslova prepadávať. Zatiaľ čo v piatok budú maximálne teploty stúpať až k hranici +20 °C, tak v sobotu bude len do +14 °C, v nedeľu do +7 °C a na začiatku nového týždňa budú teploty stúpať ledva na hranicu +5 °C.

Poriadne prituhne aj počas noci. Opäť sa k nám vrátia poriadne mrazy a v údoliach môže byť aj pod -15 °C.

Prečítajte si tiež:
FOTO: Tornáda v USA: Ich devastáciu zachytila aj družica

Otepľovanie sa črtá až v priebehu druhej polovice budúceho týždňa. Viac o vyhliadke na ďalšie dni sa dozviete TU.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií