fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zamestnanci dostanú viac na obedy, minimálna výška gastrolístkov od septembra porastie

Dôvodom je nárast súm stravného pri pracovných cestách ako aj zdražovanie jedál v reštauráciách. 

Máte tip? napíšte nám mailom

1.9.2022 (Webnoviny.sk) – Minimálna hodnota stravného lístka sa pre státisíce zamestnancov od začiatku septembra zvyšuje zo 4,50 eura na 4,80 eura. Dôvodom je nárast súm stravného pri pracovných cestách.

Vyplýva to z opatrenia Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR o sumách stravného, ktoré nadobúda účinnosť od 1. septembra tohto roka.

“Gastráče” v prípade pracovnej cesty

Stravné sa v prípade 5 až 12 hodín trvania pracovnej cesty zvyšuje zo 6 eur na 6,40 eura, v prípade 12 až 18 hodín trvania pracovnej cesty z 9 eur na 9,60 eura a v prípade viac ako 18 hodín trvania pracovnej cesty z 13,70 eura na 14,50 eura.

Minimálna hodnota stravovacej poukážky je podľa Zákonníka práce 75 percent stravného pre pracovné cesty v trvaní od 5 do 12 hodín. Pri sume stravného 6,40 eura tak bude minimálna hodnota stravovacej poukážky 4,80 eura.

Rast cien jedál

„V zmysle mechanizmu zvyšovania súm stravného bola splnená podmienka na jeho zvýšenie, a to na základe štatistických údajov za apríl 2022,” uviedlo ministerstvo práce a sociálnych vecí.

Prečítajte si tiež:
Príspevok pre odídencov za ubytovanie sa zvýši, vláda opäť schválila aj jeho maximálnu možnú výšku

V apríli tohto roka dosiahol mesačný kumulovaný index cien jedál a nealkoholických nápojov v reštauračnom stravovaní na Slovensku hodnotu 105,7 %, čo predstavuje oproti základni zvýšenie o 5,7 percentuálneho bodu.

Viac k témam: Stravné lístky
Zdroj: Webnoviny.sk – Zamestnanci dostanú viac na obedy, minimálna výška gastrolístkov od septembra porastie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií