Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zemplínska Šírava ponúkla skvelú zmes slovenskej hudobnej scény

Druhý ročník obľúbeného letného festivalu pri slovenskom mori – Amfik šírava fest, sa vydaril. 

Kapely, ako napríklad INEKAFE, HEX, POLEMIC, HELENINE OČI, SMOLA A HRUŠKY, KALI a PETER PANN, THE PARANOID, CHIKI-LIKI-TU-A, MARTIN HARICH, ZOČI VOČI a mnoho ďalších, predviedli skvelú show, ktorá rozospievala amfiteáter na Zemplínskej Šírave. 

Pokračovanie pod reklamou

Otváracími kapelami festivalu boli Pull out the Monstee, Grow a Freedeggs. Mladý exsuperstárista Martin Harich ukázal, čo všetko stihol vytvoriť po svojom účinkovaní v Superstar. Paleta jeho skladieb bola naozaj pestrá. Nasledovala kapela Smola a Hrušky, ktorej líder sa ochotne po koncerte fotil a rozprával so svojimi fanúšikmi. Na ďalší rok slovenská reggae-punková hudobná kapela zo Spišskej Novej Vsi oslávi 20. výročie koncertnou šnúrou.

719acfe7-306f-48b3-a731-503b2d2d14b8

Po kapele Smola a Hrušky nasledovali chalani z kapely Polemic so skladbami, ako Ja som to vedel, Ona je taká, Ako to prežijem či Dáma. Svoju skvelú ska/reggae show ukončili skladbou Komplikovaná, v ktorej hostil aj Ivan Kandráč. Samotný Ivan Kandráč bol hosťom prvého festivalového dňa. Všetkých návštevníkov rozospievala a rozskákala známa kapela Iné Kafe, ktorá dokonale pracovala s publikom. Prešovská kapela Helenine oči je známa tým, že dokáže odspievať aj tri koncerty denne. A svoj čas venovala aj návštevníkom Amfík Festu. Ak sme spomínali dokonalú spoluprácu s publikom na koncerte Iné Kafe, tak pri Heleniných očiach to platilo dvojnásobne. Piatkový deň ukončila kapela Sunlips.

630fc055-fba3-4058-9472-d61efdd80832

Sobotný deň otvorila kapela Overload. Nasledovala kapela Sanchez Amsterdam, ktorá zaspievala aj song Uletení Anjeli, a kapela Radix. O nadupané rockové kolo s poriadnou rockovou nádielkou sa postarali kapely The Paranoid a Zoči Voči. Obe kapely pochádzajú z Nitry a okolia. The Paranoid ponúkli songy Anjeli spia, Nikdy nezabudnem či Neviem ti povedať nie. Zoči Voči rozospievali publikum svojimi Čerešňami a hitom Nad Prahou. Publikum po rockových kapelách už netrpezlivo čakalo na Kaliho a Petra Panna. Zmena žánru nespôsobila žiaden odliv fanúšikov, a na Kaliho sa bavili aj rockeri či jednoducho milovníci kvalitnej slovenskej hudby bez rozdielu žánru.

Pokračovanie pod reklamou

c1653c93-7e87-474e-b41b-33e58b6a4480

Po Kalim nastúpila legenda slovenskej hudobnej scény, kapela Hex. Legendárne hity Maťo a Linda, V piatok podvečer, Nikdy nebolo lepšie či Vetroň, vystriedali novšie Keď sme sami či Indiánske leto. Nestarnúca kapela predviedla skvelú hudobnú show. Ďalšou legendou je nepochybne kapela Chiki liki tu-a, ktorú preslávil song Láska moja de si. Medzi známejšie skladby patrí aj Kristína, Ďakujem či Monte Carlo. Celý festival zavŕšila kapela Instinct.

f8435e35-7a43-45d3-9970-a081642f72da

Amfík Fest so sebou priniesol skvelú zábavu, dobrú náladu a pravú východniarskú atmosféru. Na svoje si prišli fanúšikovia viacerých hudobných štýlov. Tešíme sa na ďalšie ročníky!

Pozri si krátku reportáž

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií