Zemplínska Šírava ponúkla skvelú zmes slovenskej hudobnej scény

Zemplínska Šírava ponúkla skvelú zmes slovenskej hudobnej scény

Druhý ročník obľúbeného letného festivalu pri slovenskom mori – Amfik šírava fest, sa vydaril. 

Kapely, ako napríklad INEKAFE, HEX, POLEMIC, HELENINE OČI, SMOLA A HRUŠKY, KALI a PETER PANN, THE PARANOID, CHIKI-LIKI-TU-A, MARTIN HARICH, ZOČI VOČI a mnoho ďalších, predviedli skvelú show, ktorá rozospievala amfiteáter na Zemplínskej Šírave. 


Otváracími kapelami festivalu boli Pull out the Monstee, Grow a Freedeggs. Mladý exsuperstárista Martin Harich ukázal, čo všetko stihol vytvoriť po svojom účinkovaní v Superstar. Paleta jeho skladieb bola naozaj pestrá. Nasledovala kapela Smola a Hrušky, ktorej líder sa ochotne po koncerte fotil a rozprával so svojimi fanúšikmi. Na ďalší rok slovenská reggae-punková hudobná kapela zo Spišskej Novej Vsi oslávi 20. výročie koncertnou šnúrou.

719acfe7-306f-48b3-a731-503b2d2d14b8

Po kapele Smola a Hrušky nasledovali chalani z kapely Polemic so skladbami, ako Ja som to vedel, Ona je taká, Ako to prežijem či Dáma. Svoju skvelú ska/reggae show ukončili skladbou Komplikovaná, v ktorej hostil aj Ivan Kandráč. Samotný Ivan Kandráč bol hosťom prvého festivalového dňa. Všetkých návštevníkov rozospievala a rozskákala známa kapela Iné Kafe, ktorá dokonale pracovala s publikom. Prešovská kapela Helenine oči je známa tým, že dokáže odspievať aj tri koncerty denne. A svoj čas venovala aj návštevníkom Amfík Festu. Ak sme spomínali dokonalú spoluprácu s publikom na koncerte Iné Kafe, tak pri Heleniných očiach to platilo dvojnásobne. Piatkový deň ukončila kapela Sunlips.

630fc055-fba3-4058-9472-d61efdd80832

Sobotný deň otvorila kapela Overload. Nasledovala kapela Sanchez Amsterdam, ktorá zaspievala aj song Uletení Anjeli, a kapela Radix. O nadupané rockové kolo s poriadnou rockovou nádielkou sa postarali kapely The Paranoid a Zoči Voči. Obe kapely pochádzajú z Nitry a okolia. The Paranoid ponúkli songy Anjeli spia, Nikdy nezabudnem či Neviem ti povedať nie. Zoči Voči rozospievali publikum svojimi Čerešňami a hitom Nad Prahou. Publikum po rockových kapelách už netrpezlivo čakalo na Kaliho a Petra Panna. Zmena žánru nespôsobila žiaden odliv fanúšikov, a na Kaliho sa bavili aj rockeri či jednoducho milovníci kvalitnej slovenskej hudby bez rozdielu žánru.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Amfik Šírava fest otvorí svoje brány už tento víkend! Príde aj švédsky REDNEX

c1653c93-7e87-474e-b41b-33e58b6a4480

Po Kalim nastúpila legenda slovenskej hudobnej scény, kapela Hex. Legendárne hity Maťo a Linda, V piatok podvečer, Nikdy nebolo lepšie či Vetroň, vystriedali novšie Keď sme sami či Indiánske leto. Nestarnúca kapela predviedla skvelú hudobnú show. Ďalšou legendou je nepochybne kapela Chiki liki tu-a, ktorú preslávil song Láska moja de si. Medzi známejšie skladby patrí aj Kristína, Ďakujem či Monte Carlo. Celý festival zavŕšila kapela Instinct.

f8435e35-7a43-45d3-9970-a081642f72da

Amfík Fest so sebou priniesol skvelú zábavu, dobrú náladu a pravú východniarskú atmosféru. Na svoje si prišli fanúšikovia viacerých hudobných štýlov. Tešíme sa na ďalšie ročníky!

Pozri si krátku reportáž

Google+ Linkedin

Written By :

Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*