Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žena prešla 2 400 km a minula viac ako 990 € aby zachránila psov pred zjedením

Yulin je mesto v južnej Číne, ktoré oslavuje letný slnovrat smrtiacim festivalom. Pri tomto festivale je usmrtených viac ako 10 000 psov. Nie každý v Číne však podporuje takéto praktiky. 65 ročná učiteľka Yang už na dôchodku prevádzkuje útulok pre psov v meste Tianjin. Yang pri svojej záchrannej výprave ušla viac ako 2 400 kilometrov a minula viac ako 990 €. Takto zachránila 100 psích životov pre istou smrťou.

Niektoré časti Číny, majú dlhoročné tradície, v ktorých sa konzumuje psie mäso. Tohtoročný Yulin Festival, ktorý sa konal 20. júna vyžaroval zo seba mimoriadnu zlobu. Aktivisti v Číne vrátane Yang protestovali proti tomuto festivalu pomocou hastagov #stopYulin2015 a ďalej obvinili organizátorov festivalu za zbytočnú krutosť a mučenie psov.

Hoci verejné debaty o tejto kontroverznej tradícii v Číne pokračujú, je pekné vidieť, že sú tam stále ľudia, ktorí neostanú len pri rečiach ale pustia sa do skutočných záchranných činov.

Pozrite si dojímavé fotky psov s ich záchrankyňou

zachránila psov

zachránila psov 2

zachránila psov 3

rescued-dogs-yulin-dog-meat-festival-china-5

 

rescued-dogs-yulin-dog-meat-festival-china-10

rescued-dogs-yulin-dog-meat-festival-china-12

rescued-dogs-yulin-dog-meat-festival-china-19

rescued-dogs-yulin-dog-meat-festival-china-20

rescued-dogs-yulin-dog-meat-festival-china-22

rescued-dogs-yulin-dog-meat-festival-china-24

 

Zdroj: boredpanda.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií