fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Psičkári, buďte opatrní! V Pezinku niekto podhadzuje žiletky zabalené do párkov

Cez víkend sa Pezinčania nestačili čudovať. Neznámy páchateľ psom podhadzuje párky, v ktorých sú skryté žiletky.

Na otrasný prípad upozornili obyvatelia mesta na Facebooku v skupine Pezinok. Veronika Z. ešte v sobotu (13. 4.) zverejnila tri fotky, pričom napísala, že o tejto kauze čítala už deň predtým. V sobotu sa vybrala na prechádzku so svojím psom a z papule mu taktiež museli vyberať kúsok žiletky. 

Zdroj: facebook.com/Pezinok, Veronika Z.

Deje sa to vo viacerých častiach, najmä na severe mesta

Známe prípady boli na Ulici L. Novomeského, na Suvorovovej ulici, na Svätoplukovej, ale aj „pri výmeničke za elkom na severe,” ako píše Tomáš T.

Komentoval aj ďalší Pezinčan Tomáš: „Teraz som šiel od vchodu k autu a čo som sa stretol so susedou, tak našla 3 párky behom asi 3 minút, čo sme sa rozprávali. Je to všade, aj pod smetiakmi, v kríkoch, kam by človeka ani nenapadlo pozrieť.”

Zdroj: facebook.com/Pezinok, Tomáš T.

Pre Bratislavské noviny Veronika povedala, že pre istotu psovi aj vydezinfikovala papuľu: „Pre istotu, ak by to bolo aj otrávené. V minulosti tu totiž niekto rozhadzoval chlieb napustený jedom,” dodala.

Psičkári kontaktovali aj mestských policajtov, je však otázne, či nájdu páchateľa. Na niektorých uliciach totiž nie sú kamery, a tak bude jeho nájdenie zrejme trochu komplikovanejšie. Zatiaľ odporúčame dávať si veľký pozor, prípadne dať psovi náhubok. I keď mnohí ľudia oponujú, že dobre vycvičený pes by nemal na ulici len tak hocičo zožrať, stále však uňho fungujú inštinkty a vôni párkov asi len ťažko odolá.

Zdroj titulnej foto: facebook.com/Veronika Z.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií

"