fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Žilinka dal preveriť, či sa funkcionári pre nelegálnu migráciu nedopustili trestných činov

Ministerstvo vnútra v tejto chvíli nemá žiadne informácie, čo má byť predmetom preverovania, reagoval rezort.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.11.2022 (Webnoviny.sk) – Generálny prokurátor Maroš Žilinka dal v pondelok preveriť, či sa verejní činitelia v súvislosti s nelegálnou migráciou a zabezpečovaním kontroly hraníc nedopustili trestných činov. Zistiť chce, či neprišlo k úmyselnému, alebo nedbanlivostnému konaniu.

„Dnešného dňa som prvému námestníkovi generálneho prokurátora uložil prijať opatrenia na preverenie, či pri plnení úloh v súvislosti so zabezpečovaním kontroly hraníc SR a ochranou SR pred nelegálnou migráciou nedošlo zo strany príslušných osôb v postavení verejných činiteľov k úmyselnému alebo nedbanlivostnému konaniu, ktoré by mohlo napĺňať skutkovú podstatu trestných činov zneužívania právomoci verejného činiteľa alebo marenia úlohy verejným činiteľom,“ napísal Žilinka v statuse na sociálnej sieti.

Rezort vnútra nevie, čo presne chce Žilinka preverovať. Ministerstvo vnútra v tejto chvíli nemá žiadne informácie, čo má byť predmetom preverovania. K uvedenému sa preto v tejto chvíli nebudeme vyjadrovať,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa rezortu vnútra Zuzana Eliášová.

Viac k témam: Hraničná kontrola, Migračná vlna, Nelegálna migrácia, Utečenci migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Žilinka dal preveriť, či sa funkcionári pre nelegálnu migráciu nedopustili trestných činov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Gleb pripravuje nový album. Bude pekne ostrý a fanúšikovia ho môžu očakávať v lete
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií