Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Máš zlomené srdce a nevieš ako sa z toho dostať? Psychológovia ti radia toto

Ako vyliečiť zlomené srdce podľa psychológov?

Každý človek to počas života zažije aspoň raz – rozchod a zlomené srdce… A zatiaľ čo jedni sa s ním popasujú akosi rýchlo, iní sa trápia dlhé mesiace či roky. Pravdou však je, že v tejto situácii ti môže pomôcť iba jeden jediný človek – TY SÁM. Nie je to však jednoduché a chce to, samozrejme, dostatok času. Psychológovia však radia tieto tipy, ktoré ti pomôžu zaceliť si srdce a byť opäť šťastným.

 

1. Obklop sa ľuďmi, ktorí rozumejú tvojmu smútku

Aj keď by si niekto mohol povedať, že smútok ako smútok, nie je to tak. Každý smútok je iný a práve preto je dôležité nájsť oporu v ľuďoch, ktorí skutočne chápu to, čím si prechádzaš. Takí, ktorí chápu a akceptujú, že máš zlomené srdce a že potrebuješ čas. Ľudí, ktorí si na teba nájdu čas, keď ich potrebuješ, a s ktorými sa znovu pomaly zapájaš do rôznych aktivít a socializuješ sa.

 

2. Rešpektuj sám seba

Okrem toho, že pri sebe potrebuješ ľudí, ktorí ti rozumejú, musia ťa zároveň aj rešpektovať. No čo je najdôležitejšie, musíš sa rešpektovať ty sám. Nepotláčaj svoje pocity a emócie a nechaj veciam voľný priebeh.

 

3. Neanalyzuj

Zbytočne sa budeš trápiť nadmerným premýšľaním a analyzovaním toho, čo sa stalo a prečo sa to stalo. Áno, mohol si povedať niečo iné, áno, mohol si sa zachovať inak, no nespravil si to tak a jednoducho – stalo sa. Rýpaním sa v minulosti nič nezmeníš.

 

4. Nekontaktuj a nestalkuj svoju/svojho ex

Neposielaj žiadne zbytočné správy. Nestalkuj činnosť na sociálnych sieťach. Nekomentuj jej/jeho príspevky. Vaše cesty sa rozišli a teraz už kráčate obaja svojou vlastnou cestou. Ži a nechaj žiť. Pokiaľ sa chceš pohnúť ďalej a zabudnúť na niekoho, jeho vyhľadávanie a kontaktovanie ti v tom určite nepomôže.

 

5. Nešikanuj sa

Nie, ty fakt nemôžeš za to, že sa to skončilo tak, ako sa to skončilo. Na rozchod sú vždy potrební dvaja. Nie je to len tvoja chyba. Netráp sa tým, že máš svoje chyby a si nedokonalý, pretože nik dokonalým nie je. Pamätaj si však, že raz príde človek, ktorý ťa bude milovať presne takého, aký si, spolu s tvojimi chybami a nedokonalosťami.

 

6. Nevyhýbaj sa veciam, ktoré ti pripomínajú ex

Mnoho ľudí robí presný opak – po rozchode sa vyhýba všetkému, čo mu pripomína ex. Nechodí do kina, do konkrétnej reštaurácie či podniku, neprechádza sa po parku, nepočúva pesničky, ktoré počúvali spolu a nepozrie si film či seriál, ktorý pozerali spoločne. To je však chyba, pretože čím viac sa snažíš niečomu vyhnúť, tým skôr ťa to dobehne… Pamätaj si, že je to len kino, je to len reštaurácia, park, pesnička…

 

 

 

Zdroj: Bustle

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií