fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zmasakrovaní civilisti ležali v uliciach Buče minimálne od 10. marca, zistila nemecká vláda zo satelitných snímok

Takéto informácie získala nemecká vláda.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – Telá zavraždených a zmasakrovaných ukrajinských civilistov v Buči na predmestí ukrajinskej metropoly Kyjev ležali v uliciach minimálne od 10. marca, keď bolo mesto pod kontrolou ruských vojakov. Takéto informácie získala nemecká vláda.

Jej hovorca Steffen Hebestreit v stredu novinárom v Berlíne povedal, že informácie sú založené na nekomerčných satelitných snímkach, ktoré urobili od 10. do 18. marca na Jablonskej ulici v Buči.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Dôveryhodné informácie ukazujú, že od 7. do 30. marca bolo v tejto oblasti rozmiestnených 70 ruských vojakov a bezpečnostných síl. Tí mali taktiež za úlohu vypočúvať väzňov, ktorí boli následne popravení,“ povedal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Buča (fotografie)

Hebestreit uviedol, že „cielené zabíjanie civilistov ruskými jednotkami je preto dôkazom toho, že ruský prezident Vladimir Putin a najvyšší armádny veliteľ prinajmenšom súhlasne akceptovali porušovanie ľudských práv a páchanie vojnových zločinov, aby dosiahli svoje ciele“.

„Tvrdenia ruskej strany, že sú to zinscenované scény alebo že Rusi nie sú zodpovední za vraždy, preto neobstoja,“ dodal.

Prečítajte si tiež:
Prezidentka Zuzana Čaputová počas návštevy Talianska ocenila niekdajšieho prezidenta Romana Prodiho

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, Vojna
Zdroj: Webnoviny.sk – Zmasakrovaní civilisti ležali v uliciach Buče minimálne od 10. marca, zistila nemecká vláda zo satelitných snímok © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií