fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Známe osobnosti, ktoré trápi koronavírus

Do dnešného dňa sa nakazilo po celom svete už viac ako 135-tisíc ľudí. Pandémia koronavírusu sa stále šíri a našla si cestu aj k hviezdam Hollywoodu, či športovcom. Ako to ovplyvnilo ich okolie?

Máte tip? napíšte nám mailom

Tom Hanks a jeho manželka Rita Wilsonová

Herec a jeho manželka boli prvými Hollywoodskymi hviezdami, ktorí sa verejne priznali k svojej nákaze. Boli umiestnení do karantény v nemocnici Gold Coast v Austrálii, kde Hanks natáčal film. Pre herca je koronavírus o to nebezpečnejší, pretože je astmatik. Verejnosti odkazuje, aby dbali na rady odborníkov a nič nenechávali na náhodu.

Mikel Arteta

Ide o španielskeho manažéra anglického futbalového klubu Arsenalu Londýn. Práve tento klub odohral zápas proti Olympiakosu, v ktorom sa všetci hráči aj tréner Arteta stretli so spoluvlastníkom gréckeho tímu Evangelosom Marinakisom, ktorý neskôr oznámil, že je nakazený koronavírusom.

Hráči oboch tímov mali povinnú 14-dňovú karanténu, počas ktorej sa u španielskeho manažéra objavila nákaza. U ostatných sa zatiaľ pozitívne výsledky nepotvrdili.

Snímka obrazovky o
zdroj:instagram.com

 

Rudy Gobert a Donovan Mitchell

Hviezda americkej NBA v súčastnosti pôsobí v Utah Jazz a tiež je súčasťou francúzskeho národného tímu. V pondelok na tlačovej konferencii dostal otázku, ako sa tímy vysporiadajú s nákazou. Povedal, že zatiaľ nie je veľa nakazených a zo srandy sa pochytal všetkého, čo bolo na stole. Teraz, keď sa uňho potvrdil vírus, humor ho na míle obchádza.

Od určenia mojej diagnózy som prekonal veľa emócií … väčšinou strach, úzkosť a rozpaky. Prvá a najdôležitejšia vec je, že by som sa chcel verejne ospravedlniť ľuďom, ktorých som mohol ohroziť. V tom čase som netušil, že som mohol byť nakazený,“ uviedol Rudy Gobert.

Donovan Mitchell, spoluhráč nakazeného Rudyho Goberta, bol tiež pozitívne testovaný na koronavírus. Tretím známym nakazeným hračom NBA je Christian Wood. Jeho diagnóza bola odhalená týždeň po tom, čo hral proti Utahu Jazztímu, kde sa nachádzali už teraz nakazený Rudy Gobert, ktorý bol prvým hráčom NBA, o ktorom sme už vyššie písali, že jeho testy boli pozitívne. Podľa informácií sa Wood cíti dobre a je v karanténe.

Snímka obrazovky o
zdroj:instagram.com

 

Prečítajte si tiež:
Žena sa roky poctivo starala o obľúbený kvet. Potom zistila krutú pravdu

Daniele Rugani a Manolo Ganbiadini

Taliansky futbalový klub Juventus v stredu 11. marca 2020 oznámil, že obranca Daniele Rugani bol tiež pozitívne testovaný na koronavírus. Rugani je prvým hráčom v talianskej futbalovej divízii, ktorý bol testovaný pozitívne. Juventus však zdôraznil, že 25-ročný nemal žiadne príznaky.

Vo štvrtok bol ohlásený aj druhý hráč, ktorý bol testovaný pozitívne – útočník Sampdoria Manolo Gabbiadini. Už som dostal toľko správ. Chcem vás všetkých ubezpečiť, že som v poriadku a nemusíte sa báť,“ napísal na Twitteri Gabbiadini, ktorý sa nachádza v izolácii.

Callum Hudson-Odoi

 

Snímka obrazovky o
zdroj:instagram.com

Ďalším nakazeným futbalistom je útočník Chelsea Londýn Callum Hudson-Odoi.

Celý týždeň dodržiavam zdravotné smernice a sám sa izolujem od všetkých. Dúfam, že sa všetci čoskoro stretneme a tiež verím, že sa čím skôr vrátime aj na ihrisko,“ uviedol na svojej sociálnej sieti Caallum Hudson-Odoi.

UEFA uviedla, že zastaví zápasy na celý budúci týždeň vo všetkých súťažiach vrátane dvoch zostávajúcich zápasov Ligy majstrov, ktoré ešte neboli odohrané – Bayern Mníchov vs. Chesea a Barcelona vs Napoli, oba  naplánované na stredu.m

Fernando Gaviria

Kolumbijská cyklistická hviezda je najnovšou potvrdenou obeťou koronavírusu v pro pelotone. 

Testy mi potvrdili, že som pozitívny na koronavírus, ale cítim sa dobre. Chcem poďakovať tímu a všetkým v nemocnici, ktorí sa ku mne správali veľmi dobre. Zostávam tu, aby som zabránil infikovaniu iných ľudí a uvidíme, ako to bude ďalšie dni. Chcem všetkých ubezpečiť, že som v poriadku, a dúfam, že sa to vyrieši čo najskôr,“ odkázal Gaviria svojim fanúšikom.

Je druhým z dvoch cyklistov na SAE Tour, u ktorých bol vírus potvrdený po ruskom cyklistovi Dmitrijovi Strakhovovi z ruského tímu Gazprom.

 

Peter Dutton

Austrálsky minister vnútra bol taktiež pozitívne testovaný na tento vírus. Teraz sa nachádza v karanténe, no pred tým, ako sa uňho choroba potvrdila, sa stretol s Ivankou Trumpovou, dcérou a asistentkou amerického prezidenta Donalda Trumpa. Zatiaľ sa u nej vírus nepotvrdil a ostáva v domácej karanténe. Donald Trump sa testovať nateraz odmieta.

Peter Dutton
zdroj:instagram.com
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Oregonlive Politico VeloNews
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií