fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neničte si už viac riasy! Viete, ako si bez ujmy odlíčiť očné okolie?

Máte tip? napíšte nám mailom

Naniesť si maskaru je jednoduché. Viete si ju však správne odlíčiť a nepoškodiť si pri tom riasy? Poradíme vám!

Zdroj: Unsplash

Riasenka patrí k najobľúbenejším a najpoužívanejším produktom dekoratívnej kozmetiky. Hoci mnohokrát ženy vynechajú make-up aj rúž, riasenku si nanesú vždy. Niekoľko vrstiev čiernej farby a zvýraznené oči sú výsledkom pár sekundovej práce. Jednoduché. Avšak odlíčiť si večer maskaru bez podráždenia pokožky, očí a predovšetkým bez poškodenia rias, nie je až tak jednoduché, ako sa môže zdať.

Oči sú nesmierne citlivou oblasťou a tenká pokožka viečok si vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Rovnako, ako riasy. Prinášame vám 3 tipy, ako sa správne odlíčiť a starať sa o jednu z najcitlivejších častí vašej tváre.

Zničene riasy. Ako sa správne odličovať - klocher.sk
Zdroj: Unsplash

Zabudnite na odličovacie tampóny

Riasy dotvárajú ženskosť a sú nesmierne jemné. Doprajte im preto rovnakú starostlivosť. Na odličovanie použite prsty a jemne si riasy masírujte.

Zabudnite na odličovacie tampóny. Trenie či ťahanie, ktoré nimi vytvárate je to najhoršie, čo pri ich používaní riasám robíte. Nie len, že ich môžete oslabiť, ale aj zlomiť a vytrhať.

Prečítajte si tiež:
Známy tréner radí: toto je jednoduchý manuál, vďaka ktorému budete fit za 9 týždňov

https://instagram.com/p/B0xiGD2K-Ll/

Olej je dôležitý

Najlepšie produkty na odlíčenie riasenky sú tie, ktoré obsahujú olejovú zložku. Práve olej riasenku jemne a rýchlo rozpúšťa. Správnym výberom produktu na odličovanie tváre a očí dosiahnete nie len odstránenie naneseného make-upu, ale aj vyživenie pokožky.

Zdroj: Unsplash

Denná rutina

Odstraňovania make-upu pred spaním je viac, ako dôležité. Pokožka si zaslúži byť čistá, potrebuje dýchať a regenerovať sa. Preto sa nikdy nezabudnite pred spaním odlíčiť a dopriať si tú najlepšiu starostlivosť. A to nie len kozmetikou, ktorú budete používať, ale aj vhodným spôsobom odlíčenia a správnym stravovaním.

Ak navštevujete fitnes centrá namaľovaná, doporučujeme odlíčiť sa hneď po cvičení, prípadne sa nemaľovať vôbec. Pokožka nemôže dýchať a dochádza k zbytočnému upchávaniu pórov.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií