Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

5 zelených superpotravín: Poznáte silu čaju matcha či zeleného jačmeňa?

Zdravotný stav Slovákov nepatrí k tým najlepším, poznáte zelené potraviny?. Často ignorujeme preventívne prehliadky a trpíme na civilizačné ochorenia. Riešením z prírody sú zelené superpotraviny, ktoré posilnia imunitu a zlepšia zdravie.

Čo sú to zelené potraviny?

Pravdepodobne ste už toto slovné spojenie počuli alebo ste o ňom čítali. Spája ich viacero vlastností – farba, obsah cenných látok, podpora imunity. Kúpiť sa dajú v rôznych podobách – prášky sa pridávajú do smoothie nápojov alebo jedla, tabletky sa zapijú vodou. Každá z nich má svoju tajnú skvelú schopnosť, a preto môže byť ťažšie vybrať si. Vyberte si zo zelených superpotravín, ktoré posilnia imunitu a zlepšia vaše zdravie.

Čo sú to  zelené superpotraviny
Zdroj: Pinterest.com

Matcha čaj

Výhody pitia zeleného čaju poznajú ľudia celé stáročia. Je chutný, osviežujúci a ideálny na dlhý pracovný deň. Čoraz častejšie sa ale spomína aj zelený čaj Matcha. Jeho výnimočnosť spočíva v jeho výrobe a v zložení. Čajové lístky sa v Japonsku ručne zbierajú a melú sa na jemný prášok. Má sýtu zelenú farbu a vysoký obsah chlorofylu. Tento čaj sa môže pripravovať na teplo i na studeno a pripraviť sa treba na špecifickú chuť. Zo začiatku sa môže zdať horká, ale rýchlo si na ňu zvyknete.

Vďaka veľkému množstvu antioxidantov chráni náš organizmus pred mnohými ochoreniami. Keď si vychutnáte šálku Matcha čaju, postupne sa začne uvoľňovať energia, budete svieži, čulí, ľahko sa sústredíte na prácu. Má silné detoxikačné účinky, takže dokáže odstraňovať ťažké kovy a chemické toxíny z tela. Prospešný je pri chudnutí a znižovaní hladiny cholesterolu. Pri pravidelnom pití posilňuje imunitu, čo oceníte najmä v jesennom a zimnom počasí.

Matcha čaj z Japonska
Zdroj: Pixabay.com

Chlorella

Sladkovodná riasa, pomôže ľuďom, ktorí trpia problémami s pečeňou. Tento orgán slúži na to, aby sa naše telo zbavilo toxínov. Má prirodzenú schopnosť regenerovať sa, ale občas potrebuje pomoc. Chlorella pomáha pečeni detoxikovať, zbavuje telo usadených toxínov a ťažkých kovov. Poslúži aj ako probiotikum, zlepší trávenie a v neposlednom rade podporí imunitný systém.  Ľudia ju užívajú aj ako prevenciu pred rakovinou.

Zelená riasa Chlorella
Zdroj: Pixabay.com

Spirulina

Kým chlorella je sladkovodná riasa, spirulinu nájdete v slanej vode. Obsahuje až 70% bielkovín a esenciálne aminokyseliny, preto je vhodná pre vegánov a ľudí žijúcich aktívnym životom. Vďaka vysokému obsahu železa je skvelým výživovým doplnkom pre ľudí trpiacich anémiou. Je silný antioxidant a používa sa ako prevencia pred rôznymi civilizačnými ochoreniami. Ak trpíte chronickou únavou, môže byť riešením práve spirulina. Dokáže tiež znížiť cholesterol, regulovať krvný tlak a mozog chráni pred degeneratívnymi ochoreniami. Skvelá je pre všetkých, ktorí bývajú častejšie chorí, pretože podporuje imunitu.

Zelené superpotraviny - Spirulina
Zdroj: Pixabay.com

Zelený jačmeň

Jačmeň netreba nikomu zvlášť predstavovať. Ide o mladé výhonky, ktoré obsahujú veľké množstvo vitamínov a minerálov. Má antioxidačné účinky a pôsobí aj proti zápalom. Užíva sa aj pri rôznych detoxikačných kúrach, pretože zbavuje telo nahromadených toxínov. Vláknina, ktorú obsahuje,  zlepšuje trávenie a prispieva k správnemu vyprázdňovaniu čriev. Znižuje nielen hladinu cukru, ale aj hladinu cholesterolu.

zelený jačmeň
Zdroj: Pinterest.com

Mladá pšenica

Aj keď je veľmi podobná zelenému jačmeňu, určite si zaslúži aj pár slov navyše. Má jemnejšiu chuť bez výraznej arómy. Zrýchľuje metabolizmus a dodáva viac energie, preto sa odporúča aj pri chronickej únave. Posilňuje imunitu a piť by sa mala ráno nalačno, pretože vtedy naše telo absorbuje živiny najrýchlejšie. Používa sa aj ako súčasť pleťových masiek, obklad na boľavé kĺby či maska na vlasovú pokožku.

Prečítajte si tiež:

Majú šmrnc, sú šetrní k prírode a podporujú útulky. Predstavujeme vám rýdzo slovenskú prírodnú kozmetiku BIOFY

 

Zdroj: vyzivovo.sk

sportujeme.sk

slovenskypacient,sk

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií