fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Majú šmrnc, sú šetrní k prírode a podporujú útulky. Predstavujeme vám rýdzo slovenskú prírodnú kozmetiku BIOFY

Máte tip? napíšte nám mailom

Chránia životné prostredie aj naše zdravie a navyše podporujú psie útulky. Slovenská prírodná kozmetika Biofy je ďalšou z radu, o ktorej treba vedieť.

Možno máme pocit, že slovenský trh je prírodnou kozmetikou už presýtený. No pravdou je, že v porovnaní s bežnými značkami plnými chémie ich vôbec nie je priveľa; ba naopak, nesiahajú im ani po päty. Predstavme si napríklad regály v drogérii, kde sa prírodnej kozmetike ujde poväčšine len malé miestečko niekde na konci predajne.

Tiež platí, že záujem o prírodnú kozmetiku narastá – preto je úplne na mieste, že takéto značky vznikajú. A navyše, zdravá konkurencia nikdy nie je zlá. Nech sa páči, predstavujeme vám slovenskú značku prírodnej kozmetiky Biofy.

Zdroj: Biofy

Podnikanie v súlade s prírodou

Isteže, cieľom každého biznisu je zisk. O to viac sa však cení, ak sa za výnosmi firmy skrýva aj ďalšia pridaná hodnota. Nejde totiž iba o čistý zisk, ale o to, že prostredníctvom podnikania vedia ľudia naďalej šíriť osvetu v dôležitých aspektoch života a spoločnosti.

A treba povedať, že Biofy je jednou z takýchto firiem. Filozofiou firmy je totiž zodpovedné podnikanie v súlade s prírodou. Pri výrobe kozmetiky používajú to, čo nám ponúka príroda sama: kokosový, mandľový, jojobový olej, extrakt z ruže, čučoriedky, slnečnicu, aloe vera, levanduľu a mnoho iného. Suroviny do produktov dodávajú od ekologických a malých poľnohospodárov.

Upokojujúci krém na akné a problematickú pleť má svojich fanúšikov, ktorí naň nedajú dopustiť. Zdroj: Biofy

 

Prečítajte si tiež:
Ako vyzerá majstrovský prístup ku koučingu?

Uvedomujú si obrovský problém prameniaci z množstva plastového odpadu, a tak svoje produkty balia do recyklovateľných materiálov, ktoré sú pripravené na ďalšie použitie (napr. sklenené fľaštičky). Ako výplňové materiály pri balení používajú drevné vlákno, ktoré sa vyrába z ďalej nepoužiteľných drevených odpadov, vznikajúcich v drevovýrobe. 

https://www.instagram.com/p/ByDiVmxCHx9/

Netestujú na zvieratách. Pomáhajú im

Kozmetika Biofy, rovnako ako aj suroviny, z ktorých je vyrábaná, je cruelty free, čiže sa netestuje na zvieratách. Vravia, že to bol jeden z ich hlavných zámerov. 

Výsledkom tejto snahy je aj podpora útulku v Žiline, ktorý podporujú finančne na mesačnej báze, 2 % z ich zisku. „Nechceme byť ako bežné značky, ktorým je “ľúto” takto bez nejakej protislužby pomôcť druhým. Takže každý, kto u nás nakúpil kozmetiku, v podstate podporil tento útulok,” hovorí tím stojaci za značkou Biofy.

Zákazník na konci nákupu dostane dokonca aj “certifikát” o podpore útulku, ktorý môže zdieľať na sociálnej sieti a inšpirovať tak i ďalších.

biofy
Zo šampónov či krémov si každý vyberie podľa toho, čo mu najviac vyhovuje. Zdroj: Biofy

Biofy vecičky, na ktoré ľudia nedajú dopustiť

Z produktov tejto značky si ľudia najviac pochvaľujú šampón na normálne a mastné vlasy s výťažkom z čučoriedok. Ak vám hneď po prvom či druhom použití nevyhovuje, netreba hneď vynášať súdy; pri zmene z chemickej na prírodnú kozmetiku totiž nejaký čas trvá, kým si naše telo zvykne. Znamenité zloženie z ekologických plodín je navrhnuté najmä pre mastnejší typ vlasov. Pri dlhodobom používaní obmedzí prebytočné mastenie a zároveň zanechá vlasy hydratované a hebké. Nehovoriac o príjemnej čučoriedkovej vôni…

https://www.instagram.com/p/BvsGadCgeXB/

Prečítajte si tiež:
Nielen turisti udupávajú v Holandsku tulipány kvôli selfie fotkám. Prichádzajú influencerky a ich dokonalé zábery v strede polí

Veľkým úspechom a obľúbenosťou sa môže popýšiť aj upokojujúci krém na akné a problematickú pleť, ktorého hlavnými zložkami sú čajovník, bambucké maslo, olivový a kokosový olej a slnečnica. Klasikou sa stáva ružová voda, ktorá je mimoriadne obľúbená vďaka svojim blahodarným účinkom. Pravidelné používanie sa postará o dokonale čistú pleť, uzatvorené póry a vyrovnanú farbu. Bojuje proti akné, čiernym bodkám a uzatvára rozšírené póry, pokožku udržiava zdravú, zvlhčenú a pružnú.

Na výber je toho však viac: počnúc regeneračnou maskou s bahnom z Mŕtveho mora cez mydlo s olivovým olejom až po šampóny pre rôzne typy vlasov. 

https://www.instagram.com/p/BomTn1thRTy/

Stačí sledovať ich Facebook či Instagram, kde informujú o všetkých novinkách. Minimálne uvidíte krásne minimalistické fotky, príjemný dizajn odrážajúci značku Biofy a aj odporúčania, ktoré za to stoja – pretože spolupracujú len s osobnosťami, ktorým dôverujú a ktorí sa s kozmetikou aj naozaj zžili.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií