fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako dosiahnete dokonalé fotografie doma – 4 super triky a rady

Máte tip? napíšte nám mailom

Pôsobiť neodolateľne vo svete sociálnych sieti je snáď snom každého mladého dievčaťa. Ako však doma dosiahnete fotografie, ktoré budú pôsobiť profesionálne?

Dnes sme si pre vás pripravili článok, v ktorom sa s vami podelíme o pár jednoduchých krokov zo sveta fotomodelingu, vďaka ktorým budú vaše fotografie neodolateľné a budú pôsobiť kvalitne.

1. Nikdy sa nepozerajte priamo do objektívu

Častá chyba hlavne u mladých dievčat, ktoré si myslia, že je dôležité, keď sa modelka pozerá priamo do kamery. To však vôbec nie je pravda, keď hľadíte priamo do objektívu, vaša tvár stráca dôležité kontúry, vytvorí sa vám dvojitá brada a zvýraznia sa kruhy pod očami, čo určite nechcete. Vhodnou metódou ako vytvoriť fotografiu, ktorá je prirodzená a podčiarkuje vašu krásu, je pozerať sa mierne nad kameru. Keby ste fotili s profesionálnym fotografom, bola by to jeho prvá požiadavka, keďže vie, že takto dosiahnete najlepšie výsledky.

Nezabudnite aj na správne držanie tela, čo znamená, že sa nemáte hrbiť, ramená mierne dozadubradu dajte trochu dopredu, ale nie veľmi, inak by záber vyzeral smiešne.

Prečítajte si tiež:
ŠOK! 65-ročný starec si vzal 12-ročné dievčatko! Ľudia na ulici sa tomu neveriacky prizerali! Kam tento svet speje?

2. Prirodzený úsmev nadovšetko

Na úvod tejto časti si povedzme jedno – nie je nič krajšie, ako letmý prirodzený úsmev, no nie? Ak si myslíte, že opačné pohlavie zaujmete extrémne našpúlenými perami, zamračeným čelom, ste na omyle. Niečo podobné letelo pred niekoľkými rokmi u 14 ročných dievčat, pochybujem, že tak chcete vyzerať aj dnes. Obecenstvo zaujmete iba milým úsmevom, ktorým naznačujete, že nie ste namyslená osoba, ale otvorená, šťastná a plná života.

Pre dámy platí, že vyzerajú najkrajšie s výrazným rúžom na perách. Pri pánoch je to jedno, ale nemali by mať pri ich úsmeve zamračené alebo lepšie povedaná zmraštené čelo a atypický výraz v tvári.

3. Radšej žiadna fotka ako nekvalitná fotka!

Možno trochu krutá rada, ale je tomu tak. Vám sa možno páči fotografia, ktorá je extrémne tmavá alebo zase svetlá, na ktorú ešte napasujete filter, po ktorom vás ani na zábere vidno nie je. Nezabúdajte na to, že vás ľudia hodnotia aj podľa toho čo pridávate online, keď pridáte takéto čudo-fotografie, určite si nebudú o vás myslieť nič dobré. Fotografie nemusia byť od profesionálneho fotografa, ale musia mať určitú kvalitu, čo znamená dobré osvetlenie, dobré rozoznanie toho, že ste to vy. Nikoho neoslovia ani zrnité fotografie, ktoré vyzerajú ako fotené v noci. Nastavte si na fotoaparátoch/mobilov vždy najvyššie rozlíšenie a ak neviete, čo všetko tie nastavenia a možnosti znamenajú, zvoľte jednoducho automatický režim, tým nič nepokazíte.

Prečítajte si tiež:
8 vianočných darčekov, ktoré nikdy nedávajte svojej polovičke

4. Dokonalá selfie

Ako dosiahnete dokonalé selfie bez toho, aby vám bolo vidno ramená/ruku alebo aby ste boli pred zrkadlom? Jednoduché riešenie existuje, volá sa selfie stick. Je to vlastne teleskopická palica, na ktorej konci je špeciálny držiak na mobil/fotoaparát. Nastavíte si dĺžku ako potrebujete, zvolíte automatický režim a fotíte! Jednoduché a efektívne, však? ☺

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií