fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako si uviazať šatku – 10 vynikajúcich spôsobov ako na to

Máte doma šatku, avšak, neviete, ako si ju uviazať? Nemusíte staviť iba na klasické štýly, pretože my vám ukážeme 10 úžasných spôsobov, ako si ju môžete uviazať inak. Vybrať si môžete z afrického alebo pirátskeho štýlu, šatky uviazanej ako mašľa či zapletenej do vrkoča vlasov.

Máte tip? napíšte nám mailom

Voľba je už na vás. Poďme sa na to spoločne pozrieť.

Africký štýl

Predtým, ako si začnete šatku uviazovať okolo hlavy, si musíte vlasy dať do drdolu. Hneď ako tak urobíte, si zatočte šatku na vlasy tak, aby ste uzol spravili v prednej časti hlavy. Posledným krokom je už len zastrčenie voľných koncov šatky a vytŕčajúce vlasy do zábalu.

African style

African style2

Štýl široká stuha

Štýl široká stuha sa hodí azda každej žene. Prvým krokom je zloženie šatky do podoby širokej stuhy. Hneď potom si ju zatočte okolo hlavy, na konci zaviažte a konce nechajte voľne pohodené. Celý účes vyzerá ešte lepšie, ak nosíte účes zo 60. rokov s vlasmi zaviazanými do drdolu.

Broad band

Broad band2

Štýl čelný uzol

Pri čelnom uzle je jedno, či svoje vlasy necháte rozpustené alebo v drdole. Následne si šatku obtočte okolo hlavy a vpredu uviažte uzol. Jednoduché a elegantné, čo poviete?

Frontal knot

Frontal knot2

Štýl 70. rokov

Uviazať šatku na štýl 70. rokov nie je vôbec ťažké. Stačí si šatku položiť na hlavu a pod bradou ju niekoľkokrát zatočiť. Následne stačí konce elegantne skryť a štýl 70. rokov máme tu.

Prečítajte si tiež:
Krásne žiariace šaty pri príležitosti Met Gala 2016

70’s kerchief

Šatka zapletená do vlasov

Oživte nudnú koňtu vďaka farebnej šatke, ktorá bude tým najkrajším doplnkom na vašej hlave. Stačí si len spraviť koňtu alebo nejaký veľký drdol a šatku pekne omotať okolo neho.

Kerchief braided into the hair

Šatka zapletená do vrkoča

Sviežim oživením môže byť aj šatka zapletená do vrkoča, tak prečo to nevyskúšať, keď je to také jednoduché?Kerchief woven into the plait

Pirátsky štýl

Skvelý spôsob, ako sa chrániť pred slnkom v horúcich dňoch, je pirátsky štýl. Okrem toho, že vás efektívne ochráni, vám vykúzli neodolateľný look, vďaka ktorému si vás všimnú všetci. Spôsob jeho viazania nájdete na nasledujúcom obrázku.

Pirate style

Štýl romantický kvet

Pri štýle Romantický kvet zaujmete určite. Šatku si opätovne môžete uviazať okolo hlavy s tým, že konce zakončíte napríklad v tvare mašle. Trošku iným štýlom je previazanie šatky do uzla, ktorý si hneď pripevníte k hlave, až potom si začnete šatku obmotávať okolo hlavy. Takto jednoducho viete vykúzliť takýto zaujímavý účes.

Romantic bow or flower

Romantic bow or flower2

Tradičný štýl

Najjednoduchší spôsob ako nosiť šatku je prehodiť si ju cez hlavu a pod krkom uviazať. Aj keď nám viacerým tento štýl pripomína naše staré babky, verte, že v 70. rokoch by ste s tým určite zabodovali.

Prečítajte si tiež:
4 tipy, ako originálne a vkusne skombinovať trendy ozdobné popruhy HARNESS

Traditional

Štýl ala turban

Vyčarovať si na hlave turban vie azda každá jedna z nás. Veď mnohé práve takto zatáčajú mokré vlasy do uterákov, aby im skôr uschli. Predkloňte sa a vlasy so šatkou zatočte spolu. Posledným krokom je zastrčenie konca šatky a wuala, turban máme na hlave.

Turban

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj brightside
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií