Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako vplýva alkohol na náš sexuálny život!

Alkohol ovplyvňuje každého inak a u každého z nás ma iné účinky na sexuálne túžby a chute.

Alkohol ovplyvňuje náš mozog

Mozog je najväčší sexuálny orgán na tele. Dr. Madeleine Castellanos, certifikovaný psychiater sa špecializuje na sexuálnu terapiu. „Každá látka, ktorá ovplyvňuje vašu myseľ má veľký vplyv na váš sexuálny život. Alkohol v tomto prípade, vypína isté procesy v mozgu a tie zabezpečujú väčšiu otvorenosť a menšiu nervozitu,“ tvrdí doktor.

Alkohol v skutočnosti nie je afrodiziakum

Niektorí ľudia si mýlia pokles zábran a zvýšenie vzrušenia. Často veríme, že alkohol má magické afrodiziakálne účinky. A však alko nápoje neaktivujú žiadne sexuálne časti vášho mozgu. Funguje to tak, že alkohol odomkne vaše sexuálne túžby, ktoré už však máte v hlave, len sa neprebojovali cez vaše zábrany. Tieto zábrany alkohol odhodí, a vy sa cítite viac sexuálne vzrušený.

Už len 2 alebo 3 drinky dokážu prebudiť vaše telo

V niektorých vínach sa nachádzajú antioxidanty, ktoré môže zvýšiť prietok krvy do genitálií. Alkohol pomáha rozširovať cievy a to pozitívne vplýva na ženské  a mužské pohlavné orgány.

enhanced-28161-1440616973-1

Otupí vašu nervovú sústavu a vznikajú problémy

Tento jav je v anglickom jazyku známy „Whiskey di*k“, a ide o neželané účinky alkoholu. S nadmerným pitím prichádzajú problémy s erekciou. Dochádza k tomu preto, lebo je penis menej citlivý na podnety a tým je ťažšie dosiahnuť erekciu.

Príznakom je dehydratácia

Alkohol telo aj rýchlo dehydruje. Takže ďalší problém, ktorý môže nastať, je že, vaša partnera bude mať „sucho“ v oblastí pod bruškom. Preto, pri konzumácii alkoholu by ste nemali zabúdať na pitie nealko nápojov.

mozog alkohol

Zdroj: buzzfeed.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií