fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aktivistka Thunbergová dostáva od motoristov tvrdý odkaz: F*ck you Greta!

Máte tip? napíšte nám mailom

Vodiči si začali nalepovať na autá samolepky Fuck You Greta” na protest proti tomu, že im Greta Thunbergová diktuje, čo majú robiť. 

Veľmi odvážna švédska aktivistka Greta Thunbergová sa v posledných mesiacoch stala fenoménom a ľudia sledujú jej príbeh s veľkým zanietením. Mnohých dojal jej emotívny prejav na klimatickom samite OSN, v ktorom vyzvala vplyvných ľudí svetovej politiky, aby na prvé miesto pred biznisom umiestnili záchranu planéty, a teda aj ľudstva ako takého.

Nie každý však tejto 16 ročnej ambicióznej aktivistke fandí. Medzi takých určite treba zaradiť amerického prezidenta Donalda Trumpa či hlavu Ruska, Vladimira Putina. Greta Thunbergová s nimi vedie celkom ostré súboje, a to dokonca aj cez sociálne siete. Po zistení, že Greta Thunbergová trpí aspergovým syndrómom sa ešte viac začalo debatovať o tom, že mladé dievča je len nasadenou bábkou, cez ktorú sa určití ľudia snažia niečo dosiahnuť. 

Nálepky „Fuck You Greta”

V zuboch ju majú taktiež niektorí motoristi. Vo svojich prejavoch totiž neobchádza ani ich, čo nie je všetkým po chuti. Počas posledných týždňov sa na sociálnych sieťach objavilo množstvo fotografií automobilov ozdobených samolepkou, na ktorej je napísané „Fuck You Greta”. Podľa názoru ľudí, ktorí si takúto nálepku zadovážili, by sa Greta Thunbergová mala zamyslieť nad tým, čo hovorí.

Prečítajte si tiež:
Slováci odporúčajú pracovné ponuky svojim blízkym a známym. Od polovice septembra ich odoslali až 17 426
Zdroj: 777hawk.livejournal.com

Lietadlá sú na tom horšie

Greta Thunbergová však odcudzuje hlavne leteckú dopravu. Po stránke ekológie majú z pomedzi dopravných prostriedkov práve lietadlá väčšinový podiel na znečisťovaní ovzdušia. Väčšina emisií je vypúšťaná v letovej výške približne 10 km a najmä oxid uhličitý (CO2) zostáva v ovzduší dlhodobo a výrazne ovplyvňuje klimatické zmeny. Ako uvádza spoločnosť Greenpeace, vďaka skleníkovému efektu sa v atmosfére zachytáva časť slnečnej energie, čo má za následok otepľovanie Zeme.

Rozdielom oproti autám je však fakt, že na trase napríklad z New Yorku do Los Angeles a späť, cesta lietadlom vyprodukuje asi o 20% škodlivých plynov viac, ako auto vypustí do ovzdušia počas celého roka. Presne tu nastáva aj otázka, prečo pre automobilovú dopravu EU neustále sprísňuje emisné normy tak razantne a leteckou dopravou sa zaoberajú len okrajovo.

Zdroj: pravyprostor.cz

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií