fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aktuálne výsledky volieb. Čaputová je prvou slovenskou prezidentkou

Máte tip? napíšte nám mailom

Ľudia rozhodli. Neviditeľný súboj medzi Zuzanou Čaputovou a Marošom Šefčovičom dnes ráno vyvrcholil. Prinášame vám výsledky volieb.

Zuzana Čaputová získala v druhom kole volieb 1 056 582 hlasov, čo ju robí jednoznačnou víťazkou. Volilo ju pritom 58,40 % voličov. Maroša Šefčoviča volilo 752 403 ľudí, čo je v prepočte 41,59 %. Čaputová získala o takmer 17 % viac podpory, než Šefčovič.

Najviac hlasov získala Čaputová v Bratislavskom kraji, kde ju volilo 73,74 % voličov. Šefčovič mal najväčšiu podporu opäť na východe, konkrétne v Prešovskom kraji, kde ho volilo 51,03 % občanov.

Volieb v druhom kole sa zúčastnilo 41,80 % ľudí, čo je takmer o 7 % menej, než v prvom kole. Najaktívnejší boli voliči v Bratislavskom kraji, kde bola volebná účasť 54,66 %. Najmenej ľudí volilo v Banskej Bystrici a to 38,18 %.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií