fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Americká speváčka Pink venovala na boj proti austrálskym požiarom pol milióna dolárov

Máte tip? napíšte nám mailom

Speváčka Pink zverejnila na sociálnej sieti príspevok, v ktorom opisuje, že je zdrvená zo situácie, ktorú aktuálne prežívajú ľudia v Austrálii.  

Zrejme najrezonovanejšou témou dnešných dní sú požiare v Austrálii, ktoré trápia krajinu už od 6. septembra. Aj napriek tomu, že sa obrovské požiare snažia uhasiť tisícky hasičov, situácia sa stále nezlepšuje, ba čo viac, oheň sa šíri obrovskou rýchlosťou.

Počas štyroch mesiacov zabili 25 ľudí a ohrozené sú aj zvieratá. Približne 30% populácie koál, ktorých domovom je les v Novom Južnom Walese, zahynulo. Ekológovia hovoria o prírodnej katastrofe a aj keď sa podarí zachrániť aspoň časť zo zvierat, je možné, že sa už nikdy nebudú vedieť vrátiť do lesa.  

Štedrá speváčka Pink pomohla finančnou injekciou

Požiare majú veľmi dobré podmienky na rozširovanie, pretože krajina je poznačená dlhotrvajúcim suchom a teplom. Niektoré fotografie, ktoré kolujú po internete pripomínajú scény z hrôzostrašných filmov. Obloha v častiach postihnutých mohutnými požiarmi sa sfarbila do červena a tisíce ľudí muselo opustiť svoje domovy.  

Do pomoci sa zapájajú krajiny, ale aj jednotlivci. Americká speváčka Pink venovala na boj proti mohutným austrálskym požiarom pol milióna eur, pričom zdôraznila, že je zdrvená situáciou, v ktorej sa krajina ocitla.

Prečítajte si tiež:
Otvorili legendárny Kwik-E-Mart, ktorý poznáme zo Simpsonovcov. Nakúpiť tam môžete pivo Duff či iný tovar, ktorý kupuje i animovaná žltá rodinka

https://www.instagram.com/p/B69GeI9nG97/

„Som úplne zničená, keď vidím, čo robia tie strašné požiare v Austrálii. Tamojším hasičom, ktorí bojujú s ohňom v prvej línii, venujem 500-tisíc dolárov,“ napísala 40-ročná interpretka v sobotu na Twitteri, kde má 32,2 milióna sledovateľov.

Plamene zničili rozsiahle územie

Obrovský požiar už zničil územie, ktoré by sa dalo prirovnať k ploche Slovenska. Ničiaci živel zabil už pol miliardy zvierat, pričom najhoršie sú na tom koaly či kengury. Bezbranné zvieratá nemajú kam ujsť, a tak sú odsúdené na smrť. 

„Dlhodobo bude obnova populácie pôvodných austrálskych druhov naozaj veľký problém,“ povedal pre televíziu 7 News profesor ekológie na University of Sydney, Chris Dickman.

https://www.instagram.com/p/B6_XhO2nJA6/

Prečítajte si tiež:
V Austrálii oficiálne vyhlásili stav sucha. Platí to pre sto percent územia štátu NJW

Austrália nezrušila ani tradičný novoročný ohňostroj v Sydney, čím si vyslúžila kritiku od miestnych obyvateľov, ktorí tvrdia, že peniaze na ohňostroj mohli byť lepšie využité práve v boji proti požiarom.

Zdroj: Twitter.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií