fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Austrálska armáda nosí k požiarom pivo. 3 000 litrov pre mesto Mallacoota

Máte tip? napíšte nám mailom

„Niekoľko výprav pohotovostných oddielov námorníctva dodalo potrebný materiál. Bolo medzi ním aj pivo, veľmi vzácne pre smädných preživších a požiarnikov,“ povedal hovorca ministerstva obrany.

Okolo tisíc ľudí z malého mesta Mallacoota bolo evakuovaných, kde pomáhala armáda s prepravnými plavidlami pre zhromaždené rodiny. Miestna krčma však dostala neočakávaný darček vo forme troch tisícov litrov „pohotovostného piva,“ aby v obkolesení ohňom doplnila zásoby pre stále prítomných ľudí. Hovorca ministerstva obrany dodal:

„Pivo obsadilo v priestoroch zásobovacej lode HMAS Choules zbytočný priestor, takže nebolo dodané na úkor životne dôležitého materiálu. Uvedomujeme si pozitívny vplyv tejto zásielky na morálku komunity.“

Čerstvé zásoby zahŕňali 20 sudov, štyri ďalšie palety piva v plechovkách a zopár kusov iných alkoholických nápojov ako sajder. Darca neobvyklej zásielky Peter Filipovic, generálny riaditeľ melbournskej spoločnosti Carlton and United Breweries, povedal:

„Krčma bez piva je zlá aj v najlepších časoch. Kvôli tomu, čím všetkým si obyvatelia Mallacooty prešli, im môžeme zabezpečiť aspoň to, aby si vychutnali pivo… Nie sme si istí, či námorníctvo niekedy prepravovalo pivo civilistom, ale požiare tohto rozsahu sú mimoriadnou katastrofou.“

HMAS Choules, 16 000-tonová loď vyrobená vo Veľkej Británii a slúžiaca pre účely austrálskeho námorníctva, je v stave pohotovosti od začiatku požiarov v novembri. Pomáha nielen ľuďom v núdzi, ale tiež zachraňuje domáce zvieratá a divokú zver, ktorú privádza do bezpečia spolu s ľudským nákladom.

Mallacoota je malé pobrežné mesto v štáte Victoria, ktoré je obľúbenou destináciou a miestom pre člnkovanie, rybárčenie, plávanie, pozorovanie vtákov a surfovanie. Po silvestrovskom obkolesení ohňom je izolované od zvyšku krajiny. Boli tu zničené domy, autá a takisto jediná cesta dovnútra a von. Z dôvodu nedostatočného prístupu obyvatelia dostávajú zásoby prostredníctvom pohotovostných zásielok HMAS Choules a tentoraz bolo bonusom pivo. Je zrejmé, že sa predstavitelia ministerstva, dôstojníci a námorníci kráľovskej austrálskej flotily vcítili do kože ľudí, ktorí čelili vyhliadke vyčerpania zásob osviežujúceho zlatistého moku.

Prečítajte si tiež:
V Dubaji predstavili najdrahšiu svadobnú tortu na svete. Z jej ceny sa vám poriadne zakrúti v hlave!

Prečítajte si tiež:

Svetové hviezdy odohrajú v Austrálii koncert na pomoc s požiarmi

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií