Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tieto autá sa nikdy nedostali do sériovej výroby. No unikátne kúsky si môžeš pozrieť

Pri pohľade na tieto unikátne kúsky áut ti padne sánka!

Pokiaľ máš záľubu v štvorkolesových tátošoch, tento článok ťa určite poteší i keď nie je venovaný automobilom, ktoré možno bežne vidieť na cestách. Práve naopak, dnes ti ukážeme autá, ktoré svojím dizajnom pripomínajú vozidlá z ďalekej budúcnosti a nikdy sa nedostali do sériovej výroby.

Alfa Romeo Carabo

3571134-carr

Model Cabaro vyrobila automobilka Alfa Romeo v roku 1968 a v tom čase vyzeralo skutočne ako z inej doby či priam dimenzie. Bolo to nielen kvôli celkovému dizajnu vozidla, ale napríklad aj tým, že dvere sa na ňom neotvárali klasicky, ale dohora. Takéto otváranie dverí sa neskôr uchytilo pri automobiloch značky Lamborghini, ktoré navrhol rovnaký dizajnér.

Dodge Deora Concept

3569101-1967_dodge_deora_concept

V roku 1967 prišla značka Dodge s pick-upovým modelom Deora, ktorý mal zlatú metalízu. Nešlo však o obyčajný pick-up, automobilka totiž vzhľad tohto vozidla spravila veľmi futuristickým. A majiteľ tohto auto bol na cestách bez pochýb neprehliadnuteľný.

Lincoln Futura

3569098-1955_lincoln_futura

V päťdesiatych rokoch minulého storočia bol vyrobený automobil Lincoln Futura. Tento retrofuturistický model sa stal Batmobilom, na ktorom jazdil seriálový Batman z roku 1966. Aj vďaka Batmanovi sa z tohto auta stala legenda a dodnes sa vyrábajú a predávajú jeho repliky.

Pokračovanie na ďalšej strane.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií