fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bill Gates predstavil 3 kroky, ako môžeme zvíťaziť nad pandémiou COVID-19

Bill Gates, ktorý už v roku 2015 vyzýval svetových vodcov, aby sa pripravili na pandémiu, stanovuje 3-bodový plán, ako môžeme zvíťaziť nad pandémiou COVID-19.

Máte tip? napíšte nám mailom

Spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft Bill Gates v rozhovore pre TED v roku 2015 vyzval svetových vodcov, aby sa pripravili na pandémiu. Pre časopis Washington Post napísal článok o tom, ako by USA mohli zvíťaziť nad pandémiou COVID-19.

Gates predstavil trojbodový plán na základe odborných konzultácii, ktoré mal pri svojej práci s Nadáciou Billa a Melindy Gates. Tá financuje výskum liečby koronavírusom.

Prvým bodom v Gatesovom pláne je výzva na „jednotný celonárodný prístup“ k blokádam v USA.

Gates tiež vyzval federálnu vládu, aby urýchlila testovanie a stanovila jasné priority, kto bude testovaný ako prvý, pričom najvyššiu prioritu majú zdravotnícki pracovníci, po ktorých budú nasledovať vysoko symptomatickí a rizikoví pacienti.

Posledným krokom, ako zdôraznil Gates, by bolo prijať „prístup založený na údajoch pri vývoji liečby a očkovacej látky“, vyzývajúci vodcov, aby pomohli a nie „šírili nepravdy alebo paniku“.

Bill Gates varoval pred pandémiou už v roku 2015

Bill Gates, ktorý na TED prednáške v roku 2015 naliehavo vyzval svetových vodcov, aby sa pripravili na pandémiu, predstavil trojbodový plán toho, ako by USA mohli zvíťaziť nad pandémiou COVID-19.

Prečítajte si tiež:
COVID-19: Pribudol druhý najvyšší počet nových prípadov od začiatku pandémie

Gates v utorok napísal článok pre The Washington Post. Uvádza v ňom odporúčania na základe odborných konzultácií, ktoré mal počas svojej práce s Nadáciou Billa a Melindy Gates. Tá financuje výskum na liečbu vírusu, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie známe ako COVID-19.

„Nie je pochýb o tom, že Spojené štáty už premeškali príležitosť predbehnúť nový koronavírus,“ napísal Gates. Okno na dôležité rozhodnutia sa však nezatvorilo.“

„Rozhodnutia, ktoré teraz urobíme my a naši vedúci predstavitelia, budú mať obrovský vplyv na to, ako rýchlo začnú klesať čísla prípadov, ako dlho bude ekonomika naďalej odstavená a koľko Američanov bude musieť kvôli COVID-19 pochovať milovaného.“

V utorok infikoval koronavírus v USA takmer 190 000 ľudí, pričom počet obetí presiahol 4 000.

Gates uviedol, že prvým bodom v USA je požiadavka „konzistentného celonárodného prístupu“ k blokádam. Skutočnosť, že niektoré štáty neboli úplne zatvorené, označil za „recept na katastrofu“.

„Pretože keď ľudia môžu voľne cestovať cez štátne hranice, rovnako tak môže cestovať vírus.“ napísal. „Vedúci predstavitelia krajiny musia mať jasno: Vypínanie kdekoľvek znamená vypínanie všade. Až kým čísla prípadov nezačnú klesať po celej Amerike – čo by mohlo trvať 10 a viac týždňov – nikto nemôže pokračovať v bežnej činnosti alebo poľaviť vypnutie.“

„Akákoľvek nejasnosť v tomto bode iba zvýši ekonomickú bolesť, zvýši pravdepodobnosť, že sa vírus vráti, a spôsobí viac úmrtí,“ dodal.

Prečítajte si tiež:
Môže pitie alkoholu zabíjať baktérie? Rozhodne nie, no dôvod Vás prekvapí

Testovať, testovať, testovať

Spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft tiež vyzval federálnu vládu, aby zvýšila testovanie a vytvorila jasný systém, kto sa bude testovať ako prvý. Najvyššiu prioritu musia mať zdravotnícki pracovníci a prví respondenti. Druhou by boli „vysoko symptomatickí ľudia, ktorým hrozí vážne ochorenie a tí, ktorí by pravdepodobne boli vírusu vystavení,“ napísal Gates.

Posledným krokom, ako zdôraznil Gates, by bolo prijať „prístup založený na údajoch pri vývoji liečby a očkovacej látky“, vyzývajúci vodcov, aby pomohli „a nešírili nepravdy alebo paniku“.

„Ako vidíme, máme pred sebou ešte dlhú cestu,“ uzavrel Gates. „Stále som však presvedčený, že ak teraz urobíme správne rozhodnutia, ktoré sú založené na vede, údajoch a skúsenostiach zdravotníckych odborníkov, môžeme zachrániť životy a vrátiť krajinu späť do práce.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Insider.com
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií