fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Británia vyčlenila pre Ukrajinu milióny libier, chce tak krajine pomôcť posilniť kybernetickú bezpečnosť

Úvodnú pomoc v sume 6,35 milióna libier Veľká Británia zmobilizovala krátko po začatí ruskej invázie na Ukrajinu vo februári.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.11.2022 (Webnoviny.sk) – Britská vláda poslala Ukrajine milióny libier, aby pomohla posilniť obranu krajiny pred kybernetickými útokmi. Úvodnú pomoc v sume 6,35 milióna libier Veľká Británia zmobilizovala krátko po začatí ruskej invázie na Ukrajinu vo februári v reakcii na silnejúce tempo ruskej kybernetickej aktivity.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Británia o tom však doteraz neinformovala z bezpečnostných dôvodov, uviedla britská vláda. Informácie o finančnej pomoci Kyjevu na podporu kybernetickej ochrany teraz zverejnilo britské Národné centrum pre kybernetickú bezpečnosť (NCSC) vo svojej výročnej správe. Informuje o tom portál news.sky.com.

Viac k témam: Kybernetické útoky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Británia vyčlenila pre Ukrajinu milióny libier, chce tak krajine pomôcť posilniť kybernetickú bezpečnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií