Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Neutíchajúce útoky: po streľbe v protestantskom kostole zomrelo najmenej 5 ľudí vrátane kňaza

Nový Zéland, Srí Lanka a tentokrát aj africký štát Burkina Faso.

Po minulotýždňovom masakri na Srí Lanke, kedy po útokoch na kresťanské kostoly a luxusné hotely zomrelo najmenej 250 ľudí a ďalších 500 bolo zranených, sa svet dozvedel o ďalšom útoku. V africkom vnútrozemskom štáte Burkina Faso sa strieľalo v nedeľu (28. 4.) okolo poludnia.

https://twitter.com/afrikanews_com/status/1122817065738473472

Ozbrojení útočníci prišli na motorkách a na konci bohoslužby vtrhli do protestantského kostola, kde začali strieľať na ľudí. Na následky zranení zomrelo najmenej 5 ľudí, medzi nimi aj pastor a podľa BBC Africa i jeho dvaja synovia. Na sociálnych sieťach už píšu o 6 obetiach.

Dvaja ľudia sú nezvestní.

Útok sa odohral vo farnosti Silgadji na severe Burkiny a podozriví zrejme utiekli ďalej na sever, do susedného štátu Mali.

https://twitter.com/metesohtaoglu/status/1122816711063941120

V decembri vyhlásili výnimočný stav

Burkinu Faso v posledných rokoch sužujú teroristické útoky – len počas uplynulého roka tu počas série strelieb zomrelo spolu 35 ľudí. Za útoky sú zodpovední džihádistickí extrémisti.

V marci tohto roka zase uniesli dvoch učiteľov, ktorých neskôr našli mŕtvych. Teraz.sk informuje o tom, že burkinský minister územnej samosprávy Simeon Sawadogo začiatkom apríla hovoril o 62 mŕtvych v priebehu uplynulých dní.

V reakcii na útoky burkinská vláda koncom minulého roka vyhlásila výnimočný stav v siedmich z 13 samosprávnych oblastí.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií