fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaká nás príjemné oteplenie. Teploty budú rásť každým dňom

Po vpáde studeného vzduchu nad naše územie nás čaká príjemné oteplenie. Do našej oblasti začne prúdiť teplejší vzduch a teploty začnú postupne rásť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Zima sa na naše územie opäť vrátila a posledný marcový deň priniesol na viaceré miesta nášho územia početné snehové prehánky. Začína však apríl a spolu s tým sa začne meniť aj počasie. Postupne sa začne otepľovať.

Po okraji tlakovej výše, ktorá sa blíži z Atlantického oceána smerom nad západnú Európu začne do našej oblasti prúdiť teplejší vzduch. Teploty tak začnú rásť.

V priebehu víkendu sa tento stred tlakovej výše začne presúvať cez vnútrozemie Európy, smerom na východ.

Naše územie tak čaká slnečné počasie, pri ktorom začnú stúpať teploty a súčasne sa začnú zmierňovať mrazy.

Vývoj teplôt na nasledujúce dni
Vývoj teplôt na nasledujúce dni

 

V nasledujúcich dňoch nás tak čaká prevažne jasné až polooblačné počasie. Od víkendu nás potom čaká prevažne slnečné počasie s minimom oblačnosti.

Teploty sa počas tohto týždňa budú postupne zvyšovať na hodnoty k +15 °C a v priebehu budúceho týždňa zamieria k +20 °C. Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo.sk
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií