fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaká ťa prvý rok na internáte? Na toto sa priprav

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak ťa čaká prvý rok na vysokej škole a budeš bývať na internáte, možno si zo začiatku nadšený a plný očakávaní. Neboj sa, tvoje nadšenie čoskoro pominie, stačí ak sa tvoje predstavy stretnú s realitou. Nemusí to byť však až také zlé, ak sa dopredu pripravíš na to, čo ťa čaká a neminie. A my ti s tým pomôžeme.

Absolútne žiadne súkromie

Myslel si si doteraz, že nemáš doma súkromie, lebo tvoji rodičia ti kedykoľvek vtrhnú do izby? Čoskoro zistíš, čo znamená nemať žiadne súkromie. Ak sa totiž delíš o jednu izbu s dvomi (v lepšom prípade s jedným) ďalšími ľuďmi, izba má rozmery 2 x 3 metre a ešte aj do sprchy sa ti stále niekto dobíja, tak je aj päť minút osamote úspech.

Spoločná sprcha v „prvotriednom“ stave

Vadí ti, že musíš doma občas čakať na sprchu, kým je v nej tvoj mladší brat? A čo povieš na to, ak pred tebou chce ísť do sprchy ďalších 6 ľudí a ty si jednoducho musíš počkať aj dve hodiny? A čo by si povedal na spoločné sprchy pre všetkých 70 ľudí, ktorí bývajú na jednej chodbe? Znie to lákavo, však? Pre istotu si priprav žabky, v ktorých budeš chodiť do sprchy, ak nechceš po týždni riešiť plesne na nohách.

Prečítajte si tiež:
Vo Francúzsku objavili opustený showroom značky Lada. Pozrite sa, aké "veterány" sa našli

Varenie v bojových podmienkach

Aj keď máme na začiatku všetci veľké oči a silné reči o tom, ako budeme chodiť do tých najlepších reštaurácií, aj tak všetci skončíme v internátnej kuchynke s hrncami od mamy a špagetami. Luxus v kuchynke teda rozhodne nečakaj. Spoločná pre celú chodbu, jeden sporák, nefunkčná rúra a chladnička, z ktorej ti možno občas niekto niečo ukradne. Čo už, keď bol hlad silnejší ako morálne zásady?

(Ne)tolerantní spolubývajúci

Ak máš na internáte kamošov a podarí sa vám vybaviť si spoločnú izbu, prípadne celú bunku, tak ste to vyhrali. Nie vždy sa to však podarí a môže sa stať, že tvoji spolubývajúci nebudú práve najpríjemnejší a najtolerantnejší ľudia na svete. Možno natrafíš na metalistu, možno na prílišného pedanta, možností je milión.

Každopádne si priprav poriadne pevné nervy.

Foto: Pexels

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií