Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čakajú nás oblačné a sychravé dni. Prídu aj mrazy a na hory sneh

Už v priebehu nedele sa počasie na našom území výrazne zmenilo a v chladnejšom a vlhšom charaktere počasia sa naše územie bude nachádzať aj naďalej. Pred nami je chladnejšia epizóda počasia.

Do našej oblasti sa aktuálne dostáva chladnejší a vlhší vzduch. Ten k nám prúdi po okraji tlakovej níže, ktorá má svoj stred nad Škandináviou. Práve v tomto vlhkom vzduchu sa dnes na našom území tvorili početné prehánky a podobné počasie nás čaká aj nasledujúce dni.

Z Atlantiku sa len veľmi pomaly bude cez Britské ostrovy a Severné more presúvať tlaková výš. To by jej malo trvať minimálne do stredy a počas toho k nám bude aj naďalej po jej prednej strane od severu prúdiť chladnejší a vlhší vzduch.

Nasledujúce dni sa teda budú niesť v chladnejšom a sychravejšom duchu. Na dennej báze počítajte s prehánkami, prípadne s občasným dažďom. Veľa zrážok dorazí v utorok na studenom fronte a potom v stredu.

Najviac zrážok by počas nasledujúcich dní mohlo pribudnúť v oblasti severného a východného Slovenska a to aj okolo 25 mm. Okrem zrážok a oblačnosti bude aj veľmi chladné počasie.

Teploty ešte v pondelok vystúpia na +15 až +20 °C, ale v utorok sa prepadnú na +8 až +14 °C a na juhu do +17 °C a ešte chladnejšie bude v stredu. Maximálne teploty by sa mali pohybovať od +9 do +14 °C. Stredajšie teploty by mali byť v porovnaní s dlhodobým normálom o 5 až 10 °C nižšie.

Prepad teplôt spôsobí to, že sa postupne zníži aj hranica sneženia. Snehové vločky sa tak môžu postupne objaviť už od 800 m n.m.

Ochladí sa aj počas noci a vrátia sa mrazy. V utorok sa ráno očakávajú teploty od +5 do 0 °C a v stredu bude na našom území od +4 do -2 °C. [sc name=“imeteo_zdroj“ ]

Zdroj imeteo.sk
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií