Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čakajú nás poriadne vysoké teploty. Vyšplhajú sa až k +20 °C

V Európe panuje mimoriadne teplé počasie. Do našej oblasti totiž prúdi nezvyčajne teplý vzduch, ktorý prináša rekordné teploty. Najbližšie dni budú teploty aj u nás atakovať až hranicu +20 °C.

Tak to vyzerá, že zima už na naše územie neplánuje prísť. Počasie na našom území je už niekoľko dní pod vplyvom rozsiahlej oblasti vysokého tlaku vzduchu a súčasne do našej oblasti prúdi veľmi teplý vzduch od juhozápadu, ktorý prináša rekordne vysoké teploty.

Rekordne vysoké teploty už v pondelok zaznamenali v Nemecku, kde teplota prekonala hranicu +20 °C. Počas dnešného dňa bolo mimoriadne teplo aj v Českej republike. V Českom Krumlove vystúpila teplota až na +20,1 °C a veľmi teplé počasie čaká nasledujúce dni aj Slovensko.

Na Slovensku môže padnúť +20 °C

V priebehu stredy bude na našom území prevládať prevažne slnečné počasie s veľmi vysokými teplotami. Tie sa na našom území vyšplhajú na +13 až +17 °C. Takto teplo však nebude len na našom území, ale podobne teplo bude prakticky v celej strednej Európe.

očakávané teplotné anomálie počas stredy
Očakávané teplotné anomálie počas stredy.

V porovnaní s dlhodobým normálom by stredajšie teploty mali byť na našom území o 8 až 14 °C vyššie, ako je na súčasnú ročnú dobu bežné.

Ešte vyššie teploty sa na našom území očakávajú počas štvrtka. Maximálne teploty by sa mali vyšplhať na +13 až +20 °C. Magická hranica +20 °C by mohla byť prekonaná na západnom Slovensku.

Cez víkend sa mierne ochladí

Počas víkendu by sa nad Britské ostrovy mala dostať tlaková výš, čím by sme sa mali ocitnúť v chladnejšom severozápadnom prúdení. Vplyvom toho sa očakáva pokles teplôt, ale aj tak by sa teploty mali udržiavať nad hranicou dlhodobého normálu.

Denné teploty by sa počas víkendu mali pohybovať v rozmedzí +4 až +11 °C a počas noci sa vrátia slabé mrazy.

Ani v nasledujúcich dňoch to však nevyzerá na to, že by sa malo vrátiť zimné počasie. Teploty by mali opäť stúpať nad hranicu +10 °C a postupne budú atakovať a hranicu +15 °C. Vyhliadku až do začiatku marca si pozrite TU.

Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií