fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čakajú nás poriadne vysoké teploty. Vyšplhajú sa až k +20 °C

V Európe panuje mimoriadne teplé počasie. Do našej oblasti totiž prúdi nezvyčajne teplý vzduch, ktorý prináša rekordné teploty. Najbližšie dni budú teploty aj u nás atakovať až hranicu +20 °C.

Máte tip? napíšte nám mailom

Tak to vyzerá, že zima už na naše územie neplánuje prísť. Počasie na našom území je už niekoľko dní pod vplyvom rozsiahlej oblasti vysokého tlaku vzduchu a súčasne do našej oblasti prúdi veľmi teplý vzduch od juhozápadu, ktorý prináša rekordne vysoké teploty.

Rekordne vysoké teploty už v pondelok zaznamenali v Nemecku, kde teplota prekonala hranicu +20 °C. Počas dnešného dňa bolo mimoriadne teplo aj v Českej republike. V Českom Krumlove vystúpila teplota až na +20,1 °C a veľmi teplé počasie čaká nasledujúce dni aj Slovensko.

Na Slovensku môže padnúť +20 °C

V priebehu stredy bude na našom území prevládať prevažne slnečné počasie s veľmi vysokými teplotami. Tie sa na našom území vyšplhajú na +13 až +17 °C. Takto teplo však nebude len na našom území, ale podobne teplo bude prakticky v celej strednej Európe.

očakávané teplotné anomálie počas stredy
Očakávané teplotné anomálie počas stredy.

V porovnaní s dlhodobým normálom by stredajšie teploty mali byť na našom území o 8 až 14 °C vyššie, ako je na súčasnú ročnú dobu bežné.

Ešte vyššie teploty sa na našom území očakávajú počas štvrtka. Maximálne teploty by sa mali vyšplhať na +13 až +20 °C. Magická hranica +20 °C by mohla byť prekonaná na západnom Slovensku.

Prečítajte si tiež:
Snehová kalamita je tu! Problémy hlási Rakúsko, Morava aj Slovensko

Cez víkend sa mierne ochladí

Počas víkendu by sa nad Britské ostrovy mala dostať tlaková výš, čím by sme sa mali ocitnúť v chladnejšom severozápadnom prúdení. Vplyvom toho sa očakáva pokles teplôt, ale aj tak by sa teploty mali udržiavať nad hranicou dlhodobého normálu.

Denné teploty by sa počas víkendu mali pohybovať v rozmedzí +4 až +11 °C a počas noci sa vrátia slabé mrazy.

Ani v nasledujúcich dňoch to však nevyzerá na to, že by sa malo vrátiť zimné počasie. Teploty by mali opäť stúpať nad hranicu +10 °C a postupne budú atakovať a hranicu +15 °C. Vyhliadku až do začiatku marca si pozrite TU.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií