fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viete, ktoré zahraničné celebrity majú najvyššie IQ? O viacerých by ste to asi nepovedali

Ktoré celebrity sa môžu popýšiť najvyšším IQ a kto si urobil zo zbierania vysokoškolských titulov svoj koníček?

Máte tip? napíšte nám mailom

Mnohé zahraničné, ale aj slovenské celebrity sú často sledované novinármi a reportérmi, ktorí z nich vedia v priebehu niekoľkých dní, týždňov či mesiacov spraviť totálne hviezdy, ale aj outsiderov doby. Pravda či lož o ich vzdelaní, rodinnej situácií alebo partnerských krízach sa prepiera v šoubiznise a riešia ju takmer všetci.

My vám prinášame pozitívnejšiu zaujímavosť o zahraničných celebritách. Zistite, ktoré z nich majú najvyššie IQ a patria do TOP 15. Niektorí z nich vás asi prekvapia.

Toto sú celebrity s najvyšším IQ

Arnold Schwarzenegger

Arnold ako rakúsky prisťahovalec dáva svojím IQ 132 jasne najavo, že nie je len hromada svalov bez mozgu. V minulosti sa presadil vo svete filmu, ale stal sa aj guvernérom.

Arnold Schwarzenegger

Ashton Kutcher

Povedali by ste na tohto fešáka, že má IQ 160? Veru, ani ja nie, ale to, že Ashton patrí medzi celebrity s najvyšším IQ, je pravda. Predtým, ako sa stal Ashton známym hercom v Hollywoode, študoval biochemické inžinierstvo v Iowě.

Ashton Kutcher

Conan O’Brien

Komik Conan O´Brien sa môže pýšiť okrem vyznamenania na Harvardskej univerzite aj IQ 160.

Prečítajte si tiež:
Príbeh ako z rozprávky: V škôlke jej sľúbil, že si ju vezme za ženu. O 20 rokov neskôr svoj sľub splnil a vyzeralo to takto

Conan O'Brien

David Duchovny

Do Top 15 sa dostal aj slávny detektív FBI Fox Mulder, ktorého stvárnil David Duchovny. Má bakalára z Princetone Univerzity a z Yale Univerzity z anglickej literatúry, pričom jeho IQ je 147.

David Duchovny

Dolph Lundgren

Dolph Lundren sa môže chváliť titulmi v chémii a chemickom inžinierstve. Hovorí šiestimi jazykmi a má IQ 160.

Dolph Lundgren

Geena Davis

Ani herečka Geena Davis rozumovo nezaostáva, pretože jej IQ dosahuje 140. Herečka má čestný doktorát od Bates College a plynule rozpráva po švédsky.

Geena Davis

James Woods

Asi najvyššie IQ má herec James Woods a to neuveriteľných 180. Už v mladosti bol inteligentným študentom, keď sa už na strednej škole zapísal do nultého ročníka na vysokú školu, kde získal plné štipendium.

James Woods

Jodie Foster

Jodie vyštudovala Univerzitu Yale s vyznamenaním a údajne má IQ 132. Neskôr študovala aj na Lycéu Francais de Los Angeles, kde sa dokonale naučila francúzštinu.

Jodie Foster

Lisa Kudrow

Aj v seriáli Priatelia by sme našli herca s vysokým IQ. Konkrétne ide o herečku Lisu Kudrow alias Phoebe, ktorá má IQ 154. Predtým ako sa stala uznávanou herečkou pracovala v lekárskom výskume.

Prečítajte si tiež:
V ktorých krajinách sa konzumuje najviac alkoholu a ako v rebríčku obstálo Slovensko?

Lisa Kudrow

Madonna

Slávna speváčka Madonna má vraj IQ 140. Podľa viacerých názorov to je možné vzhľadom na jej úspešnú kariéru, keďže je nadanou umelkyňou, speváčkou, ale aj podnikateľkou.

Madonna

Natalie Portman

Natalie Portman známa najmä z filmu Čierna labuť má IQ 140. Zároveň má bakalársky titul z Harvardu a rozpráva šiestimi rôznymi jazykmi.

Natalie Portman

Nicol Kidman

Herečka Nicol Kidman sa taktiež pýši vysokým IQ 132. Zdá sa, že jablko nepadlo ďaleko od stromu, keď aj otec Nicol bol vysoko inteligentný klinický psychológ.

Nicol Kidman

Quentin Tarantino

Režisér a scenárista je jedným z najchytrejších režisérov v Hollywoode so svojím IQ 160. Zaujímavosťou však je, že v škole patril medzi najhorších žiakov.
Quentin Tarantino

Shakira

Ani populárna speváčka a členka Mensy, Shakira, ktorá rozpráva viacerými jazykmi, nezaostáva so svojím IQ 140.

Shakira

Sharon Stone

Herečka Sharon Stone je známa svojím IQ 154.
Sharon Stone

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Insider
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií