fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Len osemročný Belgičan má IQ 145. Po prázdninách nastúpi na univerzitu

Máte tip? napíšte nám mailom

8-ročný Belgičan nie je rovnaký ako jeho rovesníci. Kým sa oni hrajú s hračkami, Laurenta najviac baví matematika.

Laurent Simons je len osemročný chlapec z Belgicka, ktorý sa na prvý pohľad od svojich rovesníkov nelíši, no predsa len je niečim iný. Jeho inteligenčný kvocient dosahuje neskutočných 145 bodov a tak ho pokojne môžeme označiť za malého Einsteina. Malý Belgičan práve doštudoval strednú školu a po prázdninách začína študovať na univerzite.

Malý génius sa pre belgickú stanicu RTBF vyjadril, že ho najviac baví matematika: “Páči sa mi, lebo je taká rozsiahla. Je tam štatistika, geometria, algebra.” 

Podľa svoj jeho otca, keď bol Laurent mladší, mal problém sa hrať s ostatnými deťmi a viac ho bavilo premýšľať nad tým, čím bude. Chcel byť chirurgom i astronautom a momentálne ho najviac bavia počítače. “Ak sa zajtra rozhodne byť stolárom, nebudeme mať s tým žiadny problém, pokiaľ ho to urobí šťastným,” povedal s úsmevom otec malého génia.

Prečítajte si tiež:
Čuduješ sa, prečo ľudia ostávajú aj po rozchode priateľmi? Toto sú podľa vedcov hlavné dôvody

 

 

Zdroj: https://www.bbc.com/news/world-europe-44668452

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií