fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chcete schudnúť? Tak potom odhaľte týchto 5 psychologických mýtov o chudnutí

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj vy sa pokúšate schudnúť, ale nedarí sa vám to? Dodržiavate vyvážený a pravidelný jedálniček, cvičíte, ale stále nič? Možno vám chýba motivácia a naopak pohlcujú vás zákazy a netrpezlivosť. Pre dosiahnutie želaného efektu najprv odhaľte týchto 5 psychologických mýtov o chudnutí, ktoré vám možno bránia naladiť sa na správne chudnutie.

1. mýtus – Keď schudnem, tak…

Nie je dobré nazdávať sa, že „keď schudnem, tak budem šťastnejšia, budem mať viac priateľov, dokonca si nájdem aj svojho princa, budem oveľa viac spokojnejšia, krajšia….“ Áno, po schudnutí sa budete určite cítiť lepšie, zdravšie a možno aj šťastnejšie, avšak, nie je dobré upútavať sa na to, že budete spokojnejšie, až keď schudnete… Mali by ste mať k sebe zdravý vzťah aj teraz, nemali by ste sa utápať v myšlienke, že až potom budete spokojné, pretože to na vás môže vytvárať veľký tlak a vám sa to napokon ani nemusí podariť.

2. mýtus – Pri chudnutí nesmiem zjesť nič z toho, čo mi tak chutí

Ak ste sa dali na diétu, pri ktorej máte rozpísané, čo môžete a čo nemôžete zjesť, tak z toho asi veľmi nadšené nebudete. Naše telo totiž nemá rado zákazy a príkazy, a tak sa môže stať, že sa vždy upriamite na to, čo nemôžete, a tak to aj najviac budete chcieť. Je dobré pri chudnutí zvoliť vyváženú a pestrú stravu (bez výrazných obmedzení) v odporúčaných dávkach a s dostatkom pohybu. Určite sa vám bude chudnúť takto lepšie.

Prečítajte si tiež:
Mydlo proti koronovírusu? Ukážeme Vám, ako si ho vyrobiť doma.

3. mýtus – Už nikdy si nedám čokoládu a budem behať každý deň!

Nie je dobré dávať si na začiatku chudnutia veľké ciele. Behať každý deň je dosť obtiažné, najmä v prípade, že ste predtým nikdy nebehali. Nie je správne navoliť si množstvo náročných činností, pretože vás to môže odradiť. Naopak vsaďte na reálny plán a cieľ a pomalými krokmi si ho navyšujte, zvyšujte náročnosť, nie však hneď na začiatku.

chudnutie

4. mýtus – Nájdem zázračný liek na chudnutie

Chudnutie je dlhodobý proces a vyžaduje si celkovú zmenu životného štýlu. Ak ste doposiaľ nikdy nešportovali, tak to pre vás bude znamenať, aby ste zaradili šport do vášho denného režimu. Ak ste sa predtým prejedali, tak od teraz to bude koniec večerným hodom. Každý si musí nájsť ten svoj recept, svoj zázračný liek, ktorý platí iba pre neho. To však neznamená, že si nemáte nechať poradiť odborníkom, to určite nie, ale svoje chudnutie si musíte vziať za svoje, podriadiť ho svojím rozumom, aby ste mu verili.

Prečítajte si tiež:
Bolesť zubov, hrdla i hlavy zmizne, ani nebudeš vedieť ako - Stačí poznať tieto triky!

5. mýtus – Na chudnutie nemám dostatočnú vôľu

Nedostatočná vôľa neexistuje, ale ide iba o slabú motiváciu. Ešte predtým, ako začnete, musíte vedieť, prečo to idete robiť? Prečo sa chystáte schudnúť, kvôli komu to robíte a koľko chcete schudnúť. Vďaka motivácií môžete dosiahnuť veľké veci, avšak, bez nej takmer nič.

Veríme, že po prečítaní tohto článku skoncujete s týmito mýtmi a vyberiete sa na správnu cestu chudnutia.

Foto: www.publicdomainpictures.net
Zdroj: zeny.e15.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií