Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Umelé už vôbec nefičia. Stavte na zdravé a prirodzene vyzerajúce mihalnice

Dlhé, husté a prirodzene krásne mihalnice sú snom každej ženy. Ako ich dosiahnuť? Stačí len zopár overených trikov.

Počuli ste niekedy tvrdenie, že oči sú bránou do duše? Jediný zvodný pohľad vie urobiť hotové zázraky. Napríklad vyslúžiť si sladký kompliment, vďaka čomu sa možno aj ženy viac usmievajú. A kde je spokojná žena, tam je šťastná i celá rodina. Preto starostlivosť o naše mihalnice určite nepodceňujme.

Získať zdravé a dlhé mihalnice nie je také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. I keď pleť občas necháme dýchať bez make-upu, riasy si väčšinou prejdeme maskarou aspoň raz do dňa. Neskôr môžu začať vypadávať a k ich dokonalému vzhľadu budeme musieť použiť tie nalepené. Pre zachovanie mihalníc v kvalitnom stave je nutné dodržiavať isté zásady.

Krásne mihalnice nie sú samozrejmosťou. Pre perfektný vzhľad je nutné dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel.
Krásne mihalnice nie sú samozrejmosťou. Pre perfektný vzhľad je nutné dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel. Zdroj: unsplash.com

3+2 triky pre dokonalé mihalnice

Ak ešte stále máte vlastné mihalnice, ale už v trochu poškodenom stave, existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako ich opäť zregenerovať. V súčasnosti je na trhu dostupných viacero kozmetických prostriedkov, akým je ricínový olej, krémy obsahujúce Aloe vera či vyživujúce séra na podporu ich rastu. Na vlasy tiež využívame niekoľko regeneračných masiek, preto si takúto starostlivosť zaslúžia i mihalnice. Viditeľných účinkov sa však môžme dočkať až o niekoľko mesiacov.

Druhým krokom, ktoré mnoho žien pri úprave mihalníc ešte stále nevyužíva, sú klieštiky na riasy. Nielenže ich dokonale vytvarujú, ale opticky sa oko ich použitím zväčší. Aj takýmto spôsobom sa dá zabezpečiť mladistvý vzhľad. Ak ste si mysleli, že na rad konečne prichádza maskara, odpoveď znie záporne. Ešte pred jej nanesením je potrebné si mihalnice prečesať čistou kefkou od maskary. Vďaka tomu budú oddelené a predídeme ich zlepeniu.

Maskara nie je jediným prostriedkom na dosiahnutie nádherných mihalníc.
Maskara nie je jediným prostriedkom na dosiahnutie nádherných mihalníc. Zdroj: unsplash.com

Pri výbere maskary je nutné brať ohľad na viacero faktorov. Pred kúpou si maskaru nezabudnite v predajni skontrolovať; či kefka maskary nie je pre vaše oko priveľká alebo či farba úplne nevyschla. V súčasnosti existuje viacero vodeodolných druhov, ktoré je možné využiť aj pod vodou. S ich odličovaním je to pomerne náročnejšie, ale často postačí aj obyčajné pleťové mlieko. Maskary je vhodné vyberať aj podľa účelu ich použitia. Rozdiely sú viditeľné pri typoch určených na predĺženie alebo zahustenie.

Pre ešte dokonalejší vzhľad mihalníc si pozrite tento jednoduchý návod.

Zdroj: Youtube.com/Marta

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií