Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čína vytvorí umelý mesiac, bude slúžiť ako náhrada svetiel

Šialených nápadov vo všetkých smeroch je vo svete viac než dosť. No takýto nápad, ktorý majú na svedomí naši susedia z Ázie, prekvapil každého. Čína chce umelý mesiac.

Módne výstrelky, šialené účesy, filmy, ktorých pointa utečie nie jednému divákovi. To sú veci, nad ktorými sa každému z nás pozastaví rozum aspoň na 5 sekúnd. S ťažko uveriteľným nápadom prišla aj Čína.

Prvý umelý mesiac na svete by mohol byť spustený do roku 2020.

Tamojší vesmírny priemysel sa chystá umiestniť umelý mesiac na obežnú dráhu nad mestom Chengdu. Falošný mesiac chcú spustiť zo Xichang Satellite Launch Center v čínskej provincii S´- čchuan.

Zdroj: unsplash.com

Budú nasledovať ďalšie

Umelý mesiac bude pôsobiť ako nočné svetlo. Podobne ako ten reálny bude mať aj falošný reflexívnu vrstvu, ktorá odráža slnečné svetlo na Zemi, čo spôsobí, že falošný mesiac bude svietiť osemkrát jasnejšie ako skutočný.

Objekt má plánovanú obežnú dráhu približne 310 míľ nad Zemou. Je to oveľa bližšie ako skutočný mesiac, ktorý obieha okolo priemernej vzdialenosti približne 239 000 míľ od našej planéty.

Projekt, ktorý Čína vymyslela, má slúžiť ako náhrada svetiel v Chengdu. Preto bude miesto a jas „lunárskych lúčov“  zamerané na osvetlenie určitých oblastí.

Wu pre denník China Daily povedal, že: ,,ak bude tento mesiac úspešný, budú ho nasledovať ďalšie“.

zdroj: pexels.com

Wu tiež odhaduje, že mesto Chengdu by mohlo ušetriť približne 174 miliónov dolárov v elektrickej energii, ak by mesiac osvietil 31 štvorcových míľ od mesta. Navrhol tiež, že umelé mesačné svetlo by mohlo slúžiť aj na iné účely, ako osvetliť zóny počas výpadkov.

To, či tento šialený nápad neovplyvní naše životné prostredie, je teda zatiaľ vo hviezdach. Aj keď niektorí vedci si už začali lámať hlavu nad tým, ako umelý mesiac ovplyvní atmosféru.

Zdroj: cbsnews.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií