fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dávaj si pozor! To, čo zdieľaš na facebooku, napovie o tebe veľa! Akým si človekom?

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak máš na facebooku viacero priateľov, určite si všímaš, aké príspevky dávajú. Niektorí postujú zážitky všedných dní, iní romantické fotografie z romantickej večere či z prechádzky s partnerom.  Možno aj ty máš záľubu komunikovať so svojimi priateľmi prostredníctvom svojej časovej osi. Nasledujúce riadky ti možno povedia, čo zistili psychológovia o ľuďoch, ktorí píšu statusy či postujú konkrétne fotografie.

Niektorí ľudia si svoj osobný život vynahrádzajú práve na facebooku. Aj ty si videl nejakú fotografiu na profile tvojho kamoša, pri ktorej si sa zastavil a opýtal sa sám seba, prečo to vôbec zverejňuje?

Ak niekto zverejňuje statusy vo väčšom množstve, môže to byť extrovert. Tí zvyčajne píšu o spoločenských akciách, ktorých sa zúčastnili a zverejňujú z nich aj fotografie. Dostávajú najviac narodeninových prianí a radi sa chvália svojimi úspechmi. Takéto správanie zaznamenala štúdia Union College, ktorá pozorovala správanie ľudí na sociálnych sieťach z rôznych častí sveta.

hands-woman-laptop-notebook

Ak niekto zverejňuje fotografie romantickej noci, cesty do kina s partnerom či selfíčka s priateľom či priateľkou, chce sa pochváliť svojím vzťahom, ktorému veľmi neverí, alebo sa obáva, že môže trvať naozaj krátko. Takíto ľudia vraj neveria sebe a ani svojmu vzťahu. Títo ľudia takýmito statusmi utvrdzujú sami seba, že sa majú dobre.

Prečítajte si tiež:
Youtuberka Bára Votíková vo videu ukazuje rozdiely medzi predstavami a realitou života youtubera

Malé sebavedomie sa dá vyčítať hlavne z toho, že ľudia nikdy nepíšu o sebe, ale buď o svojom vzťahu, partnerovi či iných veciach. So svojimi úspechmi sa chvália iba zriedkavo. Na druhú stranu môžu mať introvertní ľudia viac priateľov na sociálnych sieťach, ako extroverti. Dôvod? Žijú viac internetovým životom, kde sú si istejší a komunikatívnejší. Takíto ľudia trávia na facebooku najviac času. Lajkujú statusy iným, púšťajú sa do debaty  v rôznych skupinách a čakajú, že možno takto nadviažu komunikáciu s niekym novým, čím budú aspoň chvíľu žiť sociálnym životom. Svoj čas na facebooku venujú tomu, aby zanechali čo najlepší dojem. O to viac sa však hnevajú na kritiku.

A čo neurotici?

Tí zdieľajú hlavne tie najzákladnejšie informácie, ktoré nervovo vyrovnaný človek považuje za zbytočné. Od neurotika nečakajte žiadne emočné výlevy.

 

Takže podľa tejto štúdie by sme mali brať sociálne siete za vyrovnanie sociálneho života ľudí. Tí, ktorí sa nevedia presadiť v komunikácii tvárou v tvár, skúšajú to na facebooku.

 

Prečítajte si tiež:
Študenti, nemáte v banke svoj účet? Chyba!

foto: pixabay.com

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií