fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

DIÉTA 16/8: Skrášľujúca hladovka? Nedajú na ňu dopustiť viaceré celebrity a dokonca ju schvaľujú aj výživoví poradcovia. V čom spočíva jej tajomstvo?

Máte tip? napíšte nám mailom

Áno, slová diéta a hladovka v jednej vete neveštia nič dobré či príjemné. Ale dajte tomu šancu. Podľa najnovších výskumov je to totiž prelomová metóda, ktorá vás naučí žiť spôsobom života, ktorý ulahodí vašej postave aj zdraviu. Na čom je založený jej princíp?

Princíp 16:8 znamená, že 16 hodín pôstujete, 8 hodín jete. Tí, ktorým sa to zdá príliš drastické môžu pristúpiť na metódu 14/10, založenú na rovnakom princípe.  V tom prípade to ale pôjde trošku pomalšie. Najideálnejšie je začať okolo ôsmej a skončiť o 18:00 (príp. 20:00).

Základom je vytvoriť si režim, ktorý nebudeme meniť

Viacerí to možno budú zvládať úplne bez problémov, veď raňajky spravidla vynecháva veľká časť populácie. Ale pozor! To ešte neznamená, že začnete chudnúť. Ustrážiť si, samozrejme, treba aj množstvo a zloženie potravín, ktoré budete počas tých 8 hodín konzumovať.

Poviete si: 16 hodín bez jedla??? Brrr, až vás striaslo, čo? Pozrite sa však na to prakticky. Ak si vezmete, že z tých 16 hodín najmenej polovicu prespíte, nie je to už až také hrozivé, no nie?

Prečítajte si tiež:
Bohatý konský chvost len za 2 minúty. Vieme, ako na to!

Nová štúdia bola publikovaná v Nutrition and Healthy Aging, a vedci sledovali 23 obéznych mužov a žien, ktorí začali dodržiavať diétu 16:8 na celých 12 týždňov. Vedci túto skupinu ľudí porovnávala s kontrolnou skupinou, ktorá jedla normálne.

Počas 16 hodinového pôstu mohli dobrovoľníci piť len čistú vodu, čierny čaj a kávu. Počas 8 hodín mohli jesť čokoľvek. Po 12 týždňoch boli výsledky jasné. Všetkým sa znížil krvný tlak a jedli asi o 350 kalórií menej ako kontrolná skupina. To spôsobilo úbytok hmotnosti.

Tak čo, idete s nami do toho? 🙂

Už po 3 mesiacoch pôstu sa môžete pýšiť sexy bruškom

 

 

Zdroj: https://www.babskeveci.sk/dieta-168/?utm_campaign=1610721&utm_source=sendpulse&utm_medium=push

Foto: https://pixabay.com/sk/strati%C5%A5-v%C3%A1hu-chudnutie-brucho-slim-1968908/

https://pixabay.com/sk/dospel%C3%BD-telo-close-up-cvi%C4%8Denie-fit-1867743/

https://pixabay.com/sk/hodiny-%C4%8Das-bud%C3%ADk-hod%C3%ADn-min%C3%BAt-r%C3%A1no-650753/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií