fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Obrovské oči tohto dievčatka zaujmú každého. Sú však viac prekliatím ako darom

Máte tip? napíšte nám mailom

Matka malej Mehlani dennodenne bojuje s veľkou dilemou.

2-ročná Mehlani Ramirez púta pozornosť ľudí vďaka svojim nádherným obrovským očiam. Veľké krásne oči nie sú u detí ničím výnimočným, no prípad tohto dievčatka je predsa len iný. Keď bola Mehlani ešte v maternici, dúhovky sa jej nevyvinuli štandardne, a tak má namiesto farebných dúhoviek iba obrovské čierne zrenice. Krátko po narodení jej diagnostikovali Axenfeld-Riegerov syndróm, ktorý zvyčajne postihuje oči, no v závažnejších prípadoch aj časti tváre. Okrem toho lekári prišli na to, že má zelený zákal. Zatiaľ však vidí bez problémov.

Zdroj: UNILAD
Zdroj: UNILAD

Ľudia, ktorí malú Mehlani stretávajú na ulici, jej dávajú komplimenty ohľadom očí, na ktoré jej matka ale nevie reagovať – vždy má dilemu, či im povedať o tom, že je to spôsobené genetickou poruchou, alebo nie. Nakoniec však zakaždým iba poďakuje. Obáva sa ale toho, že jej dcérku budú v budúcnosti v škole šikanovať. Dúfa však, že Mehlani si bude uvedomovať svoju krásu a jedinečnosť. O svoje obavy sa podelila i na Twitteri, kde jej ľudia vyjadrili podporu.

Prečítajte si tiež:
Magické okuliare, ktoré ťa zbavia vizuálneho smogu

 

 

Zdroj: https://www.unilad.co.uk/health/little-girl-has-big-and-beautiful-eyes-because-of-rare-genetic-condition/

Foto: https://www.unilad.co.uk/health/little-girl-has-big-and-beautiful-eyes-because-of-rare-genetic-condition/

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií