fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Magické okuliare, ktoré ťa zbavia vizuálneho smogu

Máte tip? napíšte nám mailom

Predstav si, ako kráčaš po Times Square ožiarenom reklamami. No ty žiadnu nevidíš. Typická atmosféra tohto miesta by bola zruinovaná. Ale čo tak vyskúšať to všade inde? 

Američan Scott Blew si počas obednej pauzy odbehol kúpiť jedlo do neďalekej dodávky. Vtom naň spoza rohu zaútočili správy z televíznej obrazovky. Vtedy si uvedomil, že svetlu obrazoviek nemôže uniknúť. Mobil, tablet a laptop sa dajú odložiť, no obrazovky na nás číhajú všade.

Tak, ako premýšľal o preťaženosti človeka žiarou monitorov, spomenul si na článok, v ktorom sa dočítal o špeciálnom materiáli, ktorý dokáže blokovať svetlo tvorené obrazovkami. Špeciálne clonidlo sa používa na počítače v otvorených kanceláriách. Kolegovia tak nemajú šancu vidieť, čo si na počítači prezeráš.

okuliare proti vizuálnemu smogu
Zdroj: IRL

Scott si objednal vzorku špecifického materiálu a otestoval ju na svojich slnečných okuliaroch. Autor šikovného nápadu videl všetko okrem otravných obrazoviek. Tie vyzerali ako vypnuté, teda boli čierne. Nápad zaujal Scottovho kamaráta Ivana, ktorý mu pomáha premeniť projekt na úspešný biznis. Aktuálne zbierajú na realizáciu produktu peniaze na Kickstarteri.

Prečítajte si tiež:
Čakáte dieťa? Hudba v tehotenstve pomôže bábätku i vám
okuliare proti vizuálnemu smogu
Zdroj: IRL

Ako prezradil Scott pre Wired: “Som závislý na technológiách a snažím sa vytvoriť v životoch ľudí nejaký balans.” S týmito okuliarmi tak môžeš nerušene prejsť všetky reklamy, ignorovať televíziu v bare a na chvíľu sa oslobodiť od informačnej presýtenosti, pretože blokujú vlny produkované LED a LCD televízormi.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií