fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Len 18-ročná dievčina zachránila bezdomovca. Ten vďaka nej dostal novú šancu na život

Máte tip? napíšte nám mailom

Dobrí ľudia ešte nevymreli. Dôkazom toho je aj 18-ročná dievčina z Ruska, ktorá zachránila život bezdomovcovi.

Ruska Violetta Nikolskaya má iba osemnásť rokov a len pred nedávnom skončila strednú školu. Dievčina rozmýšľala nad tým, žeby sa stala učiteľkou telocviku, no uvedomila si, že zmyslom jej života je pomoc iným.

Na ulici si všimla bezdomovca, no namiesto toho, aby ho obišla, ako by to spravila väčšina z nás, prisadla si k nemu a začala sa s ním rozprávať. Anatoly, starší muž bez domova, nakoniec dievčine vyrozprával celý svoj životný príbeh. Ten sa začal tým, že kedysi žil obyčajným životom ako ostatní ľudia – mal prácu a býval so svojou manželkou a matkou. Obe ženy ale zomreli a Anatoly sa po týchto udalostiach presťahoval k svojmu synovcovi. Ten mu ale po nejakej dobe oznámil, že si našiel priateľku, s ktorou si chce založiť rodinu a tak v jeho domácnosti nie je preňho miesto. Úbohý muž nemal kam ísť a tak si z biedneho dôchodku prenajal starú chatku, v ktorej žil 3 roky. Potom túto chatku ale zrovnali zo zemou a tak skončil na ulici.

Prečítajte si tiež:
17 celebritných mám a dcér, ktoré si vypadli ako z oka

https://www.instagram.com/p/Bl0w9_7Ht_5/?taken-by=violanikol

Pred mesiacom prekonal mŕtvicu, sanitku k nemu privolal neznámy okoloidúci a tak skončil Anatoly v nemocnici. Po týždni hospitalizácie mu lekári oznámili, že má nemocnicu opustiť. Bezdomovec im povedal, že nemá kam ísť, no odbili ho tým, že to už nie je ich problém.

https://www.instagram.com/p/Bl3U1MunQFs/?taken-by=violanikol

V deň, kedy stretol Violettu, rozmýšľal, či má jeho život ešte zmysel a nemal žiadnu nádej. Ich stretnutie však ale obom zmenilo život. Dievčina sa rozhodla zdieľať smutný príbeh bezdomovca na svojom Instagrame a zároveň žiadala ľudí o pomoc. Vďaka finančnej pomoci stoviek ľudí, ktorí zareagovali na spomínaný príspevok, Violetta prenajala Anatolymu byt a nakúpila mu lieky, jedlo, oblečenie i mobil. Pokladničné bloky zo všetkých nákupoch navyše zdieľala, aby ľudia vedeli, na čo využila prostriedky, ktoré mužovi venovali. Tým však jej pomoc neskončila. Tínedžerka muža takmer denne navštevuje a pravidelne o jeho stave informuje i svojich followerov na sociálnej sieti. Anatoly chce po tom, ako sa úplne zotaví z mŕtvice, ktorú prekonal, vziať dievča na rybačku, aby sa jej aspoň takto čiastočne odvďačil za jej pomoc.

Prečítajte si tiež:
V budúcnosti odomkneme smartfón zvukom lebky! Neveríte?

https://www.instagram.com/p/Bl3Wl5bH3XC/?taken-by=violanikol

To, ako sa zachovala iba 18-ročná dievčina, by malo byť inšpiráciou pre nás všetkých. Prinajmenšom by sme totiž nemali hádzať všetkých bezdomovcov do jedného vreca.

https://www.instagram.com/p/Bl3XsNKnyNd/?taken-by=violanikol

https://www.instagram.com/p/Bl3aLCoHqB6/?taken-by=violanikol

https://www.instagram.com/p/BmqDKNNnU4s/?taken-by=violanikol

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií