fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dnes bude poriadna zima! K tomu sa pridá sneženie a prudký vietor

Pred nami je stred tohto pracovného týždňa, ktorý so sebou prinesie, dalo by sa povedať, typické zimné počasie.

Máte tip? napíšte nám mailom

Počasie u nás aj dnes bude ovplyvňovať zvlnený studený front. Ten bude spojený s oblasťou nižšieho tlaku vzduchu, ktorá sa tiahne z Barentsovho mora až nad Balkán.

Streda bude zamračená a najmä na severe a východe s prehánkami, zväčša snehovými. V polohách do 300 m.n.m, zvlášť v Banskobystrickom kraji, sa vyskytne aj dážď.

Najmä v severnej polovici treba počítať s tvorbou snehových jazykov a závejov. Na cestách preto jazdite opatrne.

Na to, že sme už v podstate v polovici apríla, bude veľmi chladno. Teploty sa nedostanú nad hranicu +10 stupňov, naopak, v niektorých oblastiach bude celý deň pod nulou.

Teploty a výhľad do ďalších dní

Maximálne denné teploty sa dnes budú pohybovať v rozmedzí od +4 °C do +9 °C. O niečo chladnejšie bude v Žilinskom kraji a na východe.

Tam sa teploty vyšplhajú len na -1 °C až +4 °C. Bez teplejšieho oblečenia sa tam preto nezaobídete.

Pocit zimy bude umocňovať aj prevažne severný vietor 5 až 13 m/s, na juhovýchode a v Popradskej kotline miestami okolo 16 m/s a v nárazoch dokonca až do 25 m/s. To je približne 90 km/h. Vietor bude slabnúť až vo večerných hodinách.

Prečítajte si tiež:
PRVÉ INFO: Aj západné Slovensko zasiahne sneženie. Príde tento týždeň

Počasie sa u nás začne zlepšovať až na prelome víkendu a nového pracovného týždňa. Dovtedy tak ešte budeme musieť vydržať tento návrat zimy uprostred apríla.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií