fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dnes bude poriadna zima! K tomu sa pridá sneženie a prudký vietor

Pred nami je stred tohto pracovného týždňa, ktorý so sebou prinesie, dalo by sa povedať, typické zimné počasie.

Máte tip? napíšte nám mailom

Počasie u nás aj dnes bude ovplyvňovať zvlnený studený front. Ten bude spojený s oblasťou nižšieho tlaku vzduchu, ktorá sa tiahne z Barentsovho mora až nad Balkán.

Streda bude zamračená a najmä na severe a východe s prehánkami, zväčša snehovými. V polohách do 300 m.n.m, zvlášť v Banskobystrickom kraji, sa vyskytne aj dážď.

Najmä v severnej polovici treba počítať s tvorbou snehových jazykov a závejov. Na cestách preto jazdite opatrne.

Na to, že sme už v podstate v polovici apríla, bude veľmi chladno. Teploty sa nedostanú nad hranicu +10 stupňov, naopak, v niektorých oblastiach bude celý deň pod nulou.

Teploty a výhľad do ďalších dní

Maximálne denné teploty sa dnes budú pohybovať v rozmedzí od +4 °C do +9 °C. O niečo chladnejšie bude v Žilinskom kraji a na východe.

Tam sa teploty vyšplhajú len na -1 °C až +4 °C. Bez teplejšieho oblečenia sa tam preto nezaobídete.

Pocit zimy bude umocňovať aj prevažne severný vietor 5 až 13 m/s, na juhovýchode a v Popradskej kotline miestami okolo 16 m/s a v nárazoch dokonca až do 25 m/s. To je približne 90 km/h. Vietor bude slabnúť až vo večerných hodinách.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensko mieria poriadne búrky. Prídu už okolo poludnia

Počasie sa u nás začne zlepšovať až na prelome víkendu a nového pracovného týždňa. Dovtedy tak ešte budeme musieť vydržať tento návrat zimy uprostred apríla.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií