fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dnes do nemocnice v Martine prijali 6 pacientov z DSS Domu sv. Martina

Do Univerzitnej nemocnice Martin (UNM) prijali v sobotu (18. 4.) šesť pacientov v ochorením COVID-19 z Domova sociálnych služieb (DSS) Dom svätého Martina. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Katarína Kapustová.

Máte tip? napíšte nám mailom

,,Traja pacienti majú zatiaľ ľahký priebeh ochorenia, traja pacienti majú stredne ťažký priebeh ochorenia s rozvinutým zápalom pľúc a nutnosťou kyslíkovej liečby. Piati z týchto pacientov majú vek vyšší ako 60 rokov s inými závažnými ochoreniami,” uviedla Kapustová.

Doplnila, že v UNM je súčasnosti hospitalizovaných 11 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19, jedna pacientka si vyžaduje umelú pľúcnu ventiláciu.

Nákaza novým koronavírusom sa potvrdila u 25 klientov a 11 členov personálu martinského DSS Dom svätého Martina. Podľa hovorkyne mesta Zuzany Kalmanovej je areál DSS momentálne uzatvorený, stráži ho martinská mestská polícia. ,,Okrem pacientov otestovali aj všetkých zamestnancov, z ktorých bolo negatívnych päť. Zamestnanci aj naďalej zostali v karanténe v rámci zariadenia alebo v internátoch,” dodala.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií