fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dnes nás čaká oteplenie. Užijeme si aj viac slnka

Pred nami je posledný deň tohto februárového týždňa, ktorý so sebou prinesie po sérii mrazivých dní aj mierne oteplenie. V najteplejších lokalitách teplota dokonca vystúpi nad bod mrazu.

Máte tip? napíšte nám mailom

Počasie u nás bude ovplyvňovať stred tlakovej výše, ktorý sa v studenom vzduchu presunie zo severného Nemecka nad Česko. Zároveň sa brázda nízkeho tlaku vzduchu vo vyšších vrstvách ovzdušia, ktorá k nám zasahuje od severovýchodu, presunie nad východné Karpaty.

Nedeľa preto prinesie jasné až polooblačné počasie. Len v severnej polovici územia môže byť prechodne oblačnosti aj viac. A práve tu sa preto očakávajú aj ojedinelé snehové prehánky.

Vylúčená nie je ani tvorba snehových jazykov. Na cestách si preto stále dávajte pozor.

Ako sme spomenuli v úvode, oproti predchádzajúcim dňom sa mierne oteplí. Teploty miestami v najteplejších lokalitách vystúpia aj nad bod mrazu.

Dnešné maximálne teploty vystúpia na -3 °C až +2 °C. Na severe, resp. na Kysuciach, Orave, Liptove a hornom Spiši, bude okolo -5 °C.

Pocit chladu však aj dnes bude umocňovať vietor. Očakáva sa prevažne severný vietor 3 až 9 m/s, v nárazoch okolo 14 m/s.

Len v Banskobystrickom kraji bude fúkať slabý vietor. To zároveň nebude platiť pre horské oblasti, kde sa očakáva prudký vietor, spočiatku až víchrica.

Prečítajte si tiež:
Dnes sa môžu opäť vyskytnúť silné búrky

V ďalších dňoch nás výraznejšia zmena počasia nečaká. Bude sa však otepľovať, o týždeň teploty opäť v najteplejších lokalitách môžu vystúpiť na +8 °C. Viac si o tom môžete prečítať v tomto článku.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií