fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dôležitý krok. Praha zakázala využívať plasty na všetkých zrealizovaných kultúrnych podujatiach

Máte tip? napíšte nám mailom

V nedávnom článku sme uviedli informáciu, že okrem Trnavy sa v oblasti zákazu plastov na akciách pridal aj Liptovským Mikuláš. Taktiež sa k rozhodnutiu ohľadom tohto zákazu pridala aj Praha.

Plasty by sa v Prahe nemali už využívať na žiadnom kultúrnom podujatí a tento zákaz by mal prísť do platnosti už o niekoľko dní, konkrétne od 1. mája 2019.

Portál  irozhlas.cz uvádza, že k tejto situácii sa vyjadrila i Hana Třeštíková, ktorá v súčasnosti pôsobí ako členka mestskej rady pre kultúru. „Zákaz jednorazových plastov bude platiť na všetkých kultúrnych akciách, ktoré Praha finančne podporuje individuálnymi dotáciami, a medzi ktoré patria aj veľké hudobné festivaly.“  Plasty na jedno použitie sa snažia obmedziť aj viaceré univerzity, ako napríklad Univerzita Palackého, ktorá skôr využíva taniere z porcelánu alebo z palmových listov.

Praha
Zdroj: unsplash.com
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií