fbpx
Dôvody, pre ktoré sa oplatí tešiť na jeseň

Dôvody, pre ktoré sa oplatí tešiť na jeseň

Po období letných dovoleniek, horúcich dní a dlhých nocí sa ťažko zvyká na návrat do reality, na znižujúce sa teploty a pracovné tempo v plnom nasadení. Je tu však niekoľko dôvodov, pre ktoré je jeseň jedným z najlepších ročných období.

Hody, jarmoky a vinobrania

Žiadne iné ročné obdobie so sebou neprináša toľko možností, ako si vychutnať dobré jedlo a pitie v spoločnosti blízkych ako jeseň. Septembrom sa začína sezóna cigánskych, lokší, kačacích a husacích hodov, cukrovej vaty, štrúdlí, burčiaku či vína (aj toho vareného). Nie je to úžasné? Toľko chutí a vôní sa mieša v jedinom období lákajúcom ochutnať všetko.

jeseň, hody, jarmoky
Zdroj: pexels.com

Huby, šípky a spol.

Ak ste vyznávačom zdravej stravy a prvý bod vás nenadchol pre množstvo kalórií, tuku či cukru, mohli by vás zaujať plody prírody. Huby, šípky, tekvice, hloh, kapusta, hrozno, jablká. Toľko možností spracovania a využitia. Šípkový čaj s medom a citrónom alebo hríbová polievka z vlastnoručne nazbieraných dubákov? Navyše, po aktívne strávenom čase na čerstvom vzduchu možno napokon neodoláte ani dobrotám z prvého bodu.

huby, dubáky
Zdroj: pexels.com

Jesenné dekorácie

Už spomínané plody, tekvice alebo napríklad gaštany lákajú k vytváraniu pestrých jesenných dekorácií. Farby a vône inšpirujú na každom kroku. A, navyše, svetielka! Sviečky, lampióny, malé žiarovky. Jednoduchý spôsob, ako rozžiariť svoje dni, keď sa skoro stmieva a sychravé počasie sa stáva neodmysliteľnou súčasťou takmer každého dňa.

Babie leto

Sny o peknom počasí netreba definitívne odkladať. Vždy je nádej, že príde babie leto. Aj jeseň vie prekvapiť príjemnými slnečnými dňami a farebnou a voňavou atmosférou, ktorá je ako stvorená na výlety, pikniky, stretnutia s priateľmi, rodinné akcie, spoločné večery či grilovačky. Deka, horúci čaj, svetielka a jesenná pohoda je zaručená.

Oblečenie

Jesenné počasie so sebou prináša nespočetné  možnosti kombinovania a vrstvenia. Nie nadarmo sa v móde september považuje za začiatok novej sezóny. Prichádza čas na upratanie šatníka, zadováženie nových kúskov či návštevu bazárov a výpredajov. Jeseň je vlastne novým začiatkom nielen v oblasti módy.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Vychutnávajte si aj vy dlhé jesenné dni so svojou rodinou

 

Foto:

https://www.pexels.com/photo/green-and-orange-squash-709907/

https://www.pexels.com/photo/lunch-table-salad-5876/

https://www.pexels.com/photo/basket-catering-cooking-food-74510/

Google+ Linkedin

Redaktorka magazínu Klocher ‒ vyštudovala Právnickú fakultu Trnavskej univerzity v Trnave. Píše aj pre stránku Odzadu.sk a založila blog Nightandday.sk. Najčastejšie sa v článkoch venuje kultúre, filmom, móde, vzťahom a lifestylovým témam. „Nejestvuje skutočne nič cenné, čo možno dosiahnuť bez práce a námahy.“ (Joseph Addison).