Dôvody, pre ktoré sa oplatí tešiť na jeseň

Dôvody, pre ktoré sa oplatí tešiť na jeseň

Po období letných dovoleniek, horúcich dní a dlhých nocí sa ťažko zvyká na návrat do reality, na znižujúce sa teploty a pracovné tempo v plnom nasadení. Je tu však niekoľko dôvodov, pre ktoré je jeseň jedným z najlepších ročných období.

Hody, jarmoky a vinobrania

Žiadne iné ročné obdobie so sebou neprináša toľko možností, ako si vychutnať dobré jedlo a pitie v spoločnosti blízkych ako jeseň. Septembrom sa začína sezóna cigánskych, lokší, kačacích a husacích hodov, cukrovej vaty, štrúdlí, burčiaku či vína (aj toho vareného). Nie je to úžasné? Toľko chutí a vôní sa mieša v jedinom období lákajúcom ochutnať všetko.

jeseň, hody, jarmoky
Zdroj: pexels.com

Huby, šípky a spol.

Ak ste vyznávačom zdravej stravy a prvý bod vás nenadchol pre množstvo kalórií, tuku či cukru, mohli by vás zaujať plody prírody. Huby, šípky, tekvice, hloh, kapusta, hrozno, jablká. Toľko možností spracovania a využitia. Šípkový čaj s medom a citrónom alebo hríbová polievka z vlastnoručne nazbieraných dubákov? Navyše, po aktívne strávenom čase na čerstvom vzduchu možno napokon neodoláte ani dobrotám z prvého bodu.

huby, dubáky
Zdroj: pexels.com

Jesenné dekorácie

Už spomínané plody, tekvice alebo napríklad gaštany lákajú k vytváraniu pestrých jesenných dekorácií. Farby a vône inšpirujú na každom kroku. A, navyše, svetielka! Sviečky, lampióny, malé žiarovky. Jednoduchý spôsob, ako rozžiariť svoje dni, keď sa skoro stmieva a sychravé počasie sa stáva neodmysliteľnou súčasťou takmer každého dňa.

Babie leto

Sny o peknom počasí netreba definitívne odkladať. Vždy je nádej, že príde babie leto. Aj jeseň vie prekvapiť príjemnými slnečnými dňami a farebnou a voňavou atmosférou, ktorá je ako stvorená na výlety, pikniky, stretnutia s priateľmi, rodinné akcie, spoločné večery či grilovačky. Deka, horúci čaj, svetielka a jesenná pohoda je zaručená.

Oblečenie

Jesenné počasie so sebou prináša nespočetné  možnosti kombinovania a vrstvenia. Nie nadarmo sa v móde september považuje za začiatok novej sezóny. Prichádza čas na upratanie šatníka, zadováženie nových kúskov či návštevu bazárov a výpredajov. Jeseň je vlastne novým začiatkom nielen v oblasti módy.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Ktoré ročné obdobie máte najradšej? Prezrádza to veľa o vašej osobnosti

 

Foto:

https://www.pexels.com/photo/green-and-orange-squash-709907/

https://www.pexels.com/photo/lunch-table-salad-5876/

https://www.pexels.com/photo/basket-catering-cooking-food-74510/

Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Písanie, káva, knihy, filmy a móda, to sú moje vášne, ktoré ma sprevádzajú celý život. Študovala som právo, ale bez písania by moje dni boli prázdne. Držím sa toho, že základom každej činnosti by malo byť nadšenie, ktoré je ako korenie a dodáva veciam správnu príchuť. Človek toho nepotrebuje v živote veľa, aby bol šťastný. Za všetko hovorí tento citát od Starry Neely Blade: „Nepotrebovala veľa, chcela naozaj málo. Milé slovo, úprimnosť, čerstvý vzduch, čistú vodu, záhradu, bozky, knihy na čítanie, ochranné ramená a milovať a byť milovaná.“