fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

7 dôvodov, prečo zaradiť banány do svojho každodenného jedálnička!

Máte tip? napíšte nám mailom

Banány sú ovocím, ktoré má sladkú chuť, a konzumujeme ho hlavne ako liek proti hnačke. Poznáte aj iné výhody tohto ovocia?

1. Banány dodajú telu potrebnú energiu a sú jedným z najzdravších zdrojov sily, preto po nich siahajú hlavne aktívni športovci. Obsahujú veľké množstvo draslíka, čím pomáhajú predchádzať svalovým kŕčom po cvičení. Aj keď nepatríte k aktívnym športovcom, ale niekedy si zacvičíte, určite si dajte banán pred, alebo po cvičení.

2. Pomáhajú udržať hladinu cukru v krvi. Redukujú symptómy PMS, keďže riadia cukor v krvi a znižujú napätie. Dokonca sú vhodné aj pri diéte. Naše telo zasýti a strácame chuť na sladké, pretože samotné banány sú dosť sladké. Platí, čím zrelší banán, tým sladší.

3. Väčšina z nás konzumuje banána práve pri problémoch s hnačkou, ale keďže obsahujú vlákninu odporúčajú sa jesť aj na pretrávenie či pri zápche.
Vďaka obsahu železa liečia chudokrvnosť. Taktiež sú plné minerálov a vitamínu B6, ktorý posilňuje nervovú sústavu, pomáha tvorbe bielych krviniek, chráni pred cukrovkou typu 2.

Prečítajte si tiež:
Barcelona titul neobháji, Bayern sa s Benficou potrápil

4. Posilňujú oči. Banány obsahujú malé, ale významné množstvo vitamínu A, ktorý je potrebný pri ochrane oči, zlepšuje zrak a videnie v noci.

banan

5. Pomáhajú pri učení. Obsah draslíka napomáha ostať v strehu a sústrediť sa na učivo. Pri veľkom množstve učenia je dobre siahnuť práve po tomto ovocí. Človek bude nabitý energiou a bude sa aj sústrediť.

6. Zlepšujú náladu.  Banány obsahujú horčík, ktorý prispieva k lepšej nálade. Nedostatok tohto minerálu spôsobuje depresie, zlú náladu či úzkosť.

7. Sú vhodné pre ľudí, ktorí sa snažia prestať fajčiť. Vďaka horčíku, draslíku a vitamínu B6 na cigarety nebudete mať chuť.

Odporúča sa pri ranných nevoľnostiach. Pár kúskov banánu pomáha udržať hladinu cukru v krvi a tým zabrániť nutkaniu zvracať.

Foto: pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií