fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

7 dôvodov, prečo zaradiť banány do svojho každodenného jedálnička!

Máte tip? napíšte nám mailom

Banány sú ovocím, ktoré má sladkú chuť, a konzumujeme ho hlavne ako liek proti hnačke. Poznáte aj iné výhody tohto ovocia?

1. Banány dodajú telu potrebnú energiu a sú jedným z najzdravších zdrojov sily, preto po nich siahajú hlavne aktívni športovci. Obsahujú veľké množstvo draslíka, čím pomáhajú predchádzať svalovým kŕčom po cvičení. Aj keď nepatríte k aktívnym športovcom, ale niekedy si zacvičíte, určite si dajte banán pred, alebo po cvičení.

2. Pomáhajú udržať hladinu cukru v krvi. Redukujú symptómy PMS, keďže riadia cukor v krvi a znižujú napätie. Dokonca sú vhodné aj pri diéte. Naše telo zasýti a strácame chuť na sladké, pretože samotné banány sú dosť sladké. Platí, čím zrelší banán, tým sladší.

3. Väčšina z nás konzumuje banána práve pri problémoch s hnačkou, ale keďže obsahujú vlákninu odporúčajú sa jesť aj na pretrávenie či pri zápche.
Vďaka obsahu železa liečia chudokrvnosť. Taktiež sú plné minerálov a vitamínu B6, ktorý posilňuje nervovú sústavu, pomáha tvorbe bielych krviniek, chráni pred cukrovkou typu 2.

Prečítajte si tiež:
Česká péčková hviezda Lady Dee nechápe, prečo ju ľudia súdia! Hejterom poslala jasný odkaz

4. Posilňujú oči. Banány obsahujú malé, ale významné množstvo vitamínu A, ktorý je potrebný pri ochrane oči, zlepšuje zrak a videnie v noci.

banan

5. Pomáhajú pri učení. Obsah draslíka napomáha ostať v strehu a sústrediť sa na učivo. Pri veľkom množstve učenia je dobre siahnuť práve po tomto ovocí. Človek bude nabitý energiou a bude sa aj sústrediť.

6. Zlepšujú náladu.  Banány obsahujú horčík, ktorý prispieva k lepšej nálade. Nedostatok tohto minerálu spôsobuje depresie, zlú náladu či úzkosť.

7. Sú vhodné pre ľudí, ktorí sa snažia prestať fajčiť. Vďaka horčíku, draslíku a vitamínu B6 na cigarety nebudete mať chuť.

Odporúča sa pri ranných nevoľnostiach. Pár kúskov banánu pomáha udržať hladinu cukru v krvi a tým zabrániť nutkaniu zvracať.

Foto: pixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií