Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tieto dve kravy ti porovnajú náboženstvá a politiky štátov. O čo ide?

Tento zaujímavý porovnávací príbeh o dvoch kravách koluje už dlhšiu dobu na internete. Aj napriek tomu je stále populárny a určite je na zamyslenie. Vďaka nemu ti netreba žiadne poučky na to, aby si pochopil režimy rôznych štátov či svetové náboženstvá. Tento príbeh by ti to mal vysvetliť. Samozrejme, že je tam väčšia dávka recesie 🙂

KRESŤANSTVO: Máš dve kravy. Jednu dáš susedovi.

ISLAM: Máš dve kravy. Jednu si necháš, druhú vymeníš za manželku.

SOCIALIZMUS: Máš dve kravy. Štát ti vezme obidve a dá ti trochu mlieka.

KOMUNIZMUS: Máš dve kravy. Štát ti obidve vezme a teba zatvorí.

NACIZMUS: Máš dve kravy. Štát ti vezme obidve a teba zastrelí.

EURÓPSKA ÚNIA: Máš dve kravy. Štát ti vezme obidve, jednu zastrelí, druhú podojí a mlieko vyleje do rieky.

TRADIČNÝ KAPITALIZMUS: Máš dve kravy. Jednu predáš a kúpiš si býka. Stádo sa zväčšuje a hospodárstvo rastie. Nakoniec všetko predáš a ideš do dôchodku.

SLOVENSKÝ KAPITALIZMUS: Vezmeš pôžičku od banky vo výške 500 miliónov EURO a odsťahuješ sa na Bahamy. Ako zábezpeku založíš dve kravy. Banka neskôr zistí, že to neboli kravy zo zlata, ako to bolo vyjadrené v súdnoznaleckom posudku, ale dve namaľované kozy. Rozdiel zaplatia daňoví poplatníci a súdny znalec bez ujmy pokračuje vo svojej kariére.

AMERICKÁ AKCIOVKA: Máš dve kravy. Predáš jednu a druhú nútiš, aby dávala mlieko za štyri. Neskôr najmeš konzultanta, aby zistil prečo to krava nevydržala a musela byť utratená.

FRANCÚZSKA AKCIOVKA: Máš dve kravy. Ideš štrajkovať, lebo chceš tri.

JAPONSKÁ AKCIOVKA: Máš dve kravy. Naprojektuješ ich tak, aby boli desaťkrát menšie a dávali dvadsaťkrát toľko mlieka. Potom vytvoríš leporelo o šikovnej krave nazvanej Kravakimono a budeš ho predávať po celom svete.< ČÍNSKA AKCIOVKA: Máš dve kravy. K tomu 300 ľudí, ktorí ju doja. Vykazuješ plnú zamestnanosť, vysokú produktivitu dobytka a zatkneš novinára, ktorý zverejňoval tieto čísla.

BRITSKÁ AKCIOVKA: Máš dve kravy. Obidve sú šialené.

TALIANSKÁ AKCIOVKA: Máš dve kravy. Nevieš ale, kde sú…a tak ideš na obed.

RUSKÁ AKCIOVKA: Máš dve kravy. Spočítaš ich ešte raz a zistíš, že ich máš päť. Spočítaš ich ešte raz a zistíš, že ich máš 42. Spočítaš ich ešte raz a zistíš, že sú len dve. Prestaneš počítať a otvoríš ďalšiu fľašu vodky.

GRÉCKA AKCIOVKA: Máš dve kravy. Obidve zješ a požiadaš EÚ o dve nové.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií