fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

 Elon Musk dal svojmu dieťaťu meno X Æ A-12. Nie je jediný! Tieto celebrity dali deťom divné mená

Pri výbere hesla sa zvyčajne odporúča používať veľké písmeno, znaky a číslo. Elon Musk sa asi inšpiroval.

Máte tip? napíšte nám mailom

Speváčka Grimes a miliardár Elon Musk šli o krok ďalej a tieto pravidlá uplatnili pri výbere mena dieťaťa.

Pár spolu pomenoval svoje prvé dieťa ako X Æ A-12 Musk.

Musk meno zverejnil prostredníctvom služby Twitter v stredu – hoci nikto si nie je celkom istý, či to myslí vážne alebo nás všetkých iba ťahá za nos.

Ak je to pravda, nie je úplne jasné, ako by sa meno malo vyslovovať, alebo čo to vlastne znamená. Grimes sa zapojila, aby sa pokúsila vysvetliť, čo to znamená.

Grimes a Musk možno zvíťazili v tvrdej bitke o najdivnejšie meno pre dieťa, avšak je tu pár celebrít s najneobvyklejšími menami svojich detí. Tu je osem ďalších príkladov.

 

Apple – Chris Martin a Gwyneth Paltrow

„A ako Apple“ je skutočne veľmi známa fráza pre rodičov v USA, ktorí sa snažia naučiť svoje deti abecedu, ale tiež sa ukázala ako inšpirujúca pre Chrisa Martina a Gwyneth Paltrow.

Dvojica, ktorá sa rozišla v roku 2014, má pätnásťročnú dcéru menom Apple.

Toto meno spôsobilo, že sa Robbie Williams počas jedného stretnutia s rodinou dostal do slovnej spleti v roku 2012. Počas večierku sa spevák opýtal Paltrow v bufete: „Chce melón nejaké Apple?“

https://www.instagram.com/p/B-sMK7ODBsh/

Blue Ivy – Jay-Z a Beyonce

Beyonce a Jay-Z si získali pozornosť v roku 2012, keď pomenovali svoju prvorodenú dcéru Blue Ivy Carter.

Dokonca sa pokúsili získať na to ochrannú známku, ale práva už boli udelené svadobnej spoločnosti Blue Ivy Events so sídlom v Bostone.

Existuje teória, že Ivy bola vybraná kvôli láske páru k číslu štyri, čo je IV v rímskych čísliciach.

Blue bol v skutočnosti bežnejším menom na jednej scéne – medzi známe Blues patria autor Blue Balliett, narodený v roku 1955, a hráč NBA Blue Edwards, narodený v roku 1965, aj keď obe sú len prezývky.

Beyonce a Jay-Z neboli prvými pármi celebrít, ktorí si vybrali farebné meno pre svojich potomkov.

U2’s The Edge si vybral meno Blue Angel pre svoju dcéru, ktorej je teraz 31.

Brooklyn – David a Victoria Beckham 

„Vieš, kto dáva deťom zlé meno? Posh a Becks.“  Za tento vtip získal komik Stewart Francis titul TOP vtipu na Edinburgh Fringe v roku 2012. A vidíte jeho bod – medzi neobvyklé rozhodnutia páru patrí Brooklyn, Romeo a Cruz pre synov a Harper Seven pre ich dcéru.

Najmä meno Brooklyn si Katie Hopkinsová vybrala ako príklad mena detí, ktoré sa jej skutočne nepáčili v jej slávnom rozhovore na túto tému v roku 2013.

https://www.instagram.com/p/B_GC1Q3pGD9/

Sever (North) – Kim Kardashian a Kanye West

Kim Kardashian a Kanye West privítali svoje prvé dieťa v roku 2013.

Fanúšikovia špekulovali mesiace o tom, ako by dvojica pomenovala svojho prvorodeného, ​​majúc na pamäti, že dieťa by pravdepodobne prijalo priezvisko Kanye.

Pár dal meno lepšie, ako ktokoľvek iný mohol dúfať – Sever. Vďaka čomu sa ich dcéra volá celým menom North West.

Matka Kardashian Kris Jenner po narodení povedala: „Spôsob, akým mi to Kim vysvetlila, bol Sever, čo znamená„ najvyššia moc, a ona mi povedala, že Sever je spolu [najvyšší Kim a Kanye]. A ja som si myslela, že je to naozaj milé.“

https://www.instagram.com/p/B_2gu92AkP-/

Medveď (Bear) – Liam Payne a Cheryl

Medveď nemusí byť príliš neobvyklé – ale určite si toto meno zapamätáte .

Ako Liam vysvetlil v roku 2017, práve preto si toto meno vybrali spolu s Cherylom. „Chcel som tradičnejšie meno a ona chcela meno, ktoré bolo neobvyklejšie,“ povedal.

A dôvodom, prečo si nakoniec vybrala Bear, bolo to, že Bear je meno, ktoré keď opustíš miestnosť, nezabudneš. A to sa mi páči.“

Pravdepodobne to tiež pomôže, že Liam je veľký fanúšik Bear Grylls, ktorý po narodení označil na Twitteri ako „šéfa“.

 

Rieka Rocket – Jamie a Jools Oliver

Jamie Oliver je označovaný ako národný poklad, talentovaný kuchár, rozpoznateľná osobnosť televízie a absolútny kráľ neobvyklých mien.

Jeho najmladšie dieťa s manželkou Jools sa volá River Rocket a jeho ďalšie potomstvo sa volá Daisy Boo, Buddy Bear, Poppy Honey a Petal Blossom.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj bbc
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií