Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Európska únia pripravuje deviaty balík sankcií voči Rusku, oznámila von der Leyenová

„Nebudeme oddychovať, kým Ukrajina nezvíťazí nad Putinom a jeho nezákonnou a barbarskou vojnou,“ uviedla Ursula von der Leyenová.

24.11.2022 (Webnoviny.sk) – Európska únia (EÚ) pripravuje deviaty balík sankcií voči Rusku v reakcii na útoky Moskvy na Ukrajine. Uviedla to predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová počas návštevy Fínska.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Tvrdo pracujeme na tom, aby sme zasiahli Rusko tam, kde to bolí, aby sme ešte viac otupili jeho kapacitu viesť vojnu na Ukrajine. Môžem dnes oznámiť, že pracujeme plnou rýchlosťou na deviatom balíku sankcií,“ povedala šéfa EK.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„A verím, že veľmi skoro schválime globálny cenový strop na ruskú ropu spolu s G7 a ďalšími veľkými partnermi. Nebudeme oddychovať, kým Ukrajina nezvíťazí nad Putinom a jeho nezákonnou a barbarskou vojnou,“ uviedla Ursula von der Leyenová. Informuje o tom web The Guardian.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Európska únia pripravuje deviaty balík sankcií voči Rusku, oznámila von der Leyenová © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií