fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Facebook od základov mení koncept – zabudnite na scrollovanie či Messenger

Máte tip? napíšte nám mailom

Používatelia Facebooku si už možno čoskoro budú musieť zvykať na úplne iný dizajn aplikácie. Čo všetko chce vedenie zmeniť?

Sociálna sieť založená Markom Zuckerbergom je tu s nami už od roku 2004. Za ten čas si už jej používatelia zvykli, že zdieľaný obsah si prezerajú takzvaným scrollovaním. To by sa však malo zmeniť. Okrem Instagramu aj samotný Facebook disponuje pridávaním rôzneho obsahu pomocou príbehov, ktoré po 24 hodinách automaticky zmiznú. A presne takto si budúce fungovanie najväčšej sociálnej siete predstavuje Chris Cox, ktorý je vedúci produkcie. Presnejšie detaily zatiaľ známe nie sú. O celom pláne informovala na svojom blogu Jane Manchun Wong.

Na písanie správ už nebudete potrebovať Messenger

Keď chcete dnes odoslať správu pomocou sociálnej siete, nestačí vám len samotná aplikácia Facebook. Musíte si naištalovať osobitnú aplikáciu Messenger a až vtedy máte možnosť niekoho kontaktovať. Nebolo to však takto vždy. Niekoľko rokov dozadu mala túto funkciu aj hlavná aplikácia a presne to by mala byť ďalšia z noviniek. Najväčšia výhoda tak spočíva v úspore pamäte vo vašom zariadení. Tí, ktorí sa však rozhodnú Messenger nepoužívať, ale pravdepodobne prídu o niektoré jej funkcie.

Prečítajte si tiež:
Zostanete prekvapení. Títo herci majú rovnaký vek

Ako by to mohlo vyzerať, opäť ukazuje Jane Manchun Wong.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií